× Choroby i niedyspozycje

Zaburzenia widzenia, drgająca powie

• bacha
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 11 miesiąc temu #5739 przez bacha
Od kilku tygodni mam postępujące zaburzenia widzenia (widzę niewyraznie) i drgajace powieki. Wcześniej zdarzało się, że powieka drgała, ale rzadko a teraz po kilka razy dziennie. Nie wiecie co to może być?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #5745 przez karolina
Replied by karolina on topic O:Zaburzenia widzenia, drgająca powie
Drgająca powieka to najprawdopodobniej niedobór magnezu. A niewyraźne widzenie? Powinnaś iść do okulisty, żeby sprawdził.

• bacha
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 11 miesiąc temu #5750 przez bacha
Replied by bacha on topic O:Zaburzenia widzenia, drgająca powie
Byłam u okulisty, ale on mówi, że to wiek i tak już będzie. Mnie to niecałkiem przekonuje, bo zbyt nagle to nastapilo, no i równocześnie zaczęło się to drganie powieki. Czy niedobór magnezu może również zaburzać widzenie?

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #5757 przez kinga
Replied by kinga on topic O:Zaburzenia widzenia, drgająca powie
A nie pracujesz ostatnio za dużo? Np przy komputerze albo w papierzyskach? Ja kiedyś miałam okres pogorszenia widzenia właśnie w okresie, gdy siedziałam godzinami przed komputerem. A za drganie powieki to prawie na 100% odpowiedzialny jest magnez. Kup sobie w aptece jakiś magnez, najlepiej w formie chelatowej razem z wit. B6, bo lepiej przyswajalny.:)

• irka
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 11 miesiąc temu #5783 przez irka
Replied by irka on topic O:Zaburzenia widzenia, drgająca powie
Ja cos takiego miewam, ale u mnie to z powodu czestych migren. Nie miewasz migren?

• bacha
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 11 miesiąc temu #5785 przez bacha
Replied by bacha on topic O:Zaburzenia widzenia, drgająca powie
Nie, migren w zasadzie nie miewam. Ale faktem jest, że dużo ostatnio pracuję i chyba nadwyrężam oczy, ale zawsze wydawało mi się że zbyt długie siedzenie przed komputerem czy książkami to piekące i czerwone oczy a u mnie nic z tych rzeczy, po prostu gorzej widzę. Nosze okulary, ale do niedawna po ich zdjęciu wszystko widziałam w miare dobrze, a teraz widzę jak za mgłą.:( Mogę oczywiście zmienić okulary, ale chciałabym wiedzieć dlaczego wzrok tak nagle się pogorszył i czy to będzie dalej szło. Zaczęłam brać magnez i drganie powieki od razu mniejsze, więc pewnie to była przyczyna.:) Dziękuję za poradę, ale gdybym jeszcze dowiedziała się co może być przyczyną nagłego pogorszenia wzroku to byłoby wspaniale.

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #5791 przez kinga
Replied by kinga on topic O:Zaburzenia widzenia, drgająca powie
Zaburzenia widzenia mogą być od przeciążenia oczu. Rób więc większe przerwy i spróbuj ćwiczeń, choćby stąd:
www.cyberbaba.pl/content/view/331/82/
A magnez bierz nadal.:)

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena