× Choroby i niedyspozycje

Dysmorfofobia - problem czy kolejny wymysł?!

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #5268 przez Klementyna84
Dysmorfofobia - problem czy kolejny wymysł?! was created by Klementyna84
Witajcie. Ostatnio na portalu dotyczącym problemu medycyny estetycznej napotkałam się na wywiad z psychologiem Łukaszem Mazurem na temat dysmorfofobii. Zdawałam sobie sprawę z tego, że często ekstremalnie piękni ludzie czują się nieszczęśliwi z powodu swojego wyglądu...ale nie sądziłam, że aż tak bardzo. Co uważacie na ten temat? Może znacie kogoś, kto cierpi na dysmorfofobie?

Pozdrawiam,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #5272 przez sylwia
Nie słyszałam wcześniej o dysmorfofobii, ale jest tyle przeróżnych fobii, że nie dziwi mnie fobia przed brzydnięciem. Mam koleżankę, która przesadnie dba o urodę i prawie wpada w depresję jak pojawi jej się najmniejszy pryszczyk czy plamka na buzi. Może ona też ma tą fobię? A w każdym bądź razie jest na pograniczu dysmorfofobii. Nie wiesz czy to jest uleczalne?

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #5274 przez Klementyna84
Replied by Klementyna84 on topic O:Dysmorfofobia - problem czy kolejny wymysł?!
Z tego za wynika z wywiadu z psychologiem Łukaszem Mazurem, który został opublikowany na portalu o medycynie estetycznej, to chyba należałoby się zgłosić do psychologa...

• Ewelina
  • Gość
  • Gość
9 lata 9 miesiąc temu #10837 przez Ewelina
Ja cierpię na dysmorfofobię. Może nie przyglądam się w lustrze przez parę h, bo zwyczajnie nie mam czasu, ale już tyle osób mówiło mi że jestem ładna, oryginalna, piękna.... Przez około 2 razy na miesiąc też mi się tak zdaje, potem wraca problem. Chciałabym już dać wreszcie spokój i zmienić myslenie ale to takie trudne ;/ Oczywiście nie mam STWIERDZONEJ dysmofofobii, ale sądząc po objawach itd mam to na bank. Proszę o maila jakby coś.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #10846 przez ksenia
Radzę Ci wybrać się do psychologa, bo tylko on może Ci pomóc.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #11209 przez babcia
Jeśli podejrzewasz u siebie dysmorfofobie to idż do psychologa czy psychiatry (nie wiem kto to leczy:S) bo samo raczejnie minie. Mam kuzynkę, która na to cierpi od 30 lat, tzn. o ile wiem nie miała nigdy stwierdzonej tej fobii i nie leczyła się, ale z opisu widze, że na to cierpiała i to całe życie. Była (i jeszcze jest) naprawdę atrakcyjna a ciągle przezywała męki że nie jest wystarczająco ładna. A ile czasu i nerwów ją to kosztowało? Szkoda życia na takie zmartwienia, zwłaszcza że to odbija się na zdrowiu.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #11220 przez saszka
Ja mam koleżankę, która panicznie boi się starości a właściwie jej objawów na skórze. Ciągle siedzi przed lustrem i wygląda zmarszczek.;) a jeśli zdarzy jej się nie wyspać i zobaczy jakąś nową czy pogłębioną zmarszczkę to wpada w popłoch, kupuje coraz to nowe "cudowne" kremy, biega do kosmetyczki itd. Czy to też dysmorfofobia?

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena