× Choroby i niedyspozycje

Gastroskopia Gastritis antralis gr. minoris

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #5289 przez Weronika_aaa
Replied by Weronika_aaa on topic O:Gastroskopia Gastritis antralis gr. minoris
Bylam u lekarza wyklucza zapalenie wyrostka ....
TO jakas jelitowka ... :( ... jakis wirus dieta... dieta i dieta... :( bo jeszcze biegunka doszla

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• irka
  • Gość
  • Gość
11 lata 1 miesiąc temu #5292 przez irka
Ja tez miewam takie bole ale tylko w nocy... nie jest to ani wyrostek ani jajnik ... Bywa tak, ze boli kilka nocy pod rzad a potem przemija na jakis czas i wraca.:unsure: Czekam, zeby przy okazji zapytac lekarza, ale jakos nie miewam okazji, bo nie choruje. Moze to rzeczywiscie jelita, bo kiedys jak robilam usg jamy brzusznej to pani doktor mowila, ze jelita szaleja.:unsure:

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #5403 przez Weronika_aaa
To chyba jedyny portal na ktorym pisze naprawde to co sie ze mna dzieje bez obaw o to ze zostanie to skomentowane w negatywny sposob .
Jutro badz po jutrze powinnam dostac miesiączke .
Wczoraj czulam sie fatalnie mdłosci niemilosierne ... dzisiaj to samo brak apetytu myslalam ze jak zjem jeszcze jeden kes obiadu to zwymiotuje .
Moj strach przed wyniotami jest na tyle silny ze mam co druga noc sny o tym budzac ie cala mokra .
Sny wygladaja tak ze ktos wymiotuje .... to jest straszne . Ja nie potrafie sobie poradzic ... DZiewczyny to jest jakis koszmar . Jesli czuje jakas mala dolegliwosc ze strony zoladka mdlosci albo tak jak teraz ucisk ... i mysli tylko zebym nbie wymiiotowala pije wszystkie herbaty zilowe jakie sa dostepne na rynku ktore pomagaja w trawieniu badz... uspokajaja do tego tabletki .
Przed moim facetem mi tak wstyd bo ile razy dziennie mozna mowic ze ma sie mdlosci a czasami naprawde jest tak zle ze nie chce mi sie gadac . Czy to moze byc od zblizajacej sie miesiaczki ?
Może mi nie uwierzycie ale siedze i placze krokodylimi lzami piszac do Was . Boje się tego co sie ze mna dzieje a najlepiej poszlabym do lekarza ktory jak zwykle powiedzialby mi ze nic mi nie jest... a na sama mysl o powtornej gastroskopii slabo mi . Te bole mnie tak ograniczaja ze boje sie wyjechac gdzie wyjsc pisalam Wam ze ... mysle tylko jednym zeby mnie nie mdlilo zeby mi nic nie bylo :(...
Z domyslami czy ja czasem wrzodow nie mam albo bog wie czego zwiazanego z zoladkiem !
Jeszcze troche to wykoncze siebie i ... reszte domownikow i osoby ktore naprawde Kocham ...
Prosze Was moze jako osoba anonimowa ... pomozcie mi bo popelnie nie wiem albo samobojstwo albo zrobie sobie krzywde !!! NIe umiem z tym zyc !

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #5404 przez karolina
Replied by karolina on topic O:Gastroskopia Gastritis antralis gr. minoris
Weroniko, wydaje mi się, że Ty potrzebujesz przede wszystkim dobrego psychologa. Twój strach przed wymiotami może być emetofobią, nie jesteś w tym osamotniona, zobacz co na ten temat pisze Filemonka tutaj: http://www.cyberbaba.pl/component/option,com_kunena/Itemid,182/func,view/id,4720/catid,11/ .
Nawet nie masz pojęcia ile chorób bierze swój początek w głowie i dobry psycholog mógłby to wszystko wyprostować. Chyba da się takiego znaleźć w Toruniu?

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #5407 przez Weronika_aaa
Umowilam sie z pania psycholog B. Krzeminska to moje pierwsze spotkanie .... w środe na godzinie 11 . BOje sie

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #5408 przez karolina
Replied by karolina on topic O:Gastroskopia Gastritis antralis gr. minoris
To super, tylko .... dlaczego się boisz? Ej, Weronika, rozmowa nie boli.:) Jedno spotkanie nie rozwiąże z pewnością Twoich problemów, ale pomyśl tylko że po kilku sesjach wszystkie Twoje problemy znikają ... i życie staje się piękne.:)

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #5420 przez felicja
Replied by felicja on topic O:Gastroskopia Gastritis antralis gr. minoris
Wpadła mi niedawno w ręce książka o chorobach przewodu pokarmowego i tam pod "gastritis" wypisz wymaluj opis Twoich dolegliwości. Z tego co piszesz masz już przewlekły gastritis. Spowodowany jest prawdopodobnie powtarzającymi się ostrymi zapaleniami albo np. lekami (antybiotyki?).
Rozróżniają jeszcze gastritis z podwyższoną kwasowością i z obniżoną kwasowością. Skoro masz bóle głodowe to rozumiem, że Twój przypadek jest z podwyższoną kwasowością. A w takim przypadku wyłączyć trzeba z jadłospisu: esencjonalne buliony, mięso, kawę, kakao, mocną herbatę, przyprawy, ostre dania, kwasne owoce, wino i ogórki, a także słodycze i cukier (oprócz miodu). Dozwolone są: rozcieńczone zupy, gotowana ryba, sałata, świeża kapusta. Bardzo zalecany jest sok z kapusty oraz marchwi. Na śniadanie - płatki owsiane na wodzie. Skuteczna jest tez terapia surowym utartym ziemniakiem (po 50 g dziennie przez 30-40 dni) albo sokiem z ziemniaka, ale trzeba pić po 3/4 szklanki na godzinę przed jedzeniem przez 10 dni, potem 10 dni przerwy znowu sok pijesz przez 10 dni. Nie wiem jak da się wypić taki sok, ale o tej terapii słyszałam wcześniej z innych źródeł.
No i jeszcze możesz popijać ziółka, ale sporo tego więc napisze oddzielnie, jesli jesteś zainteresowana oczywiście.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena