× Choroby i niedyspozycje

problem z pulsem

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #4729 przez lu2303
problem z pulsem was created by lu2303
pare dni temu,nagle,bez przyczyny pojawil sie u mnie przy normalnym cisznieniu,puls 200!poczulam pieczenie w przelyku,dlawienie w gardle i paniczny strach....lekarz pogotowia zrobil ekg,bylo normalne.od razu poszlam do lek.rodzinnego,ktory stwierdzil ze taki puls nie jest grozny,ze nie powinnam sie bac,ze nic mi nie grozi.dal mi skierowanie do kardiologa ze wskazaniem zrobienia echo serca.....wizyta u lekarza rodzinnego nie uspokoila mnie....czy mam sie bac?czy tak wysoki puls jest czyms normalnym?:(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #4730 przez karolina
Replied by karolina on topic O:problem z pulsem
Takie objawy może dawać nerwica, ale idź koniecznie do kardiologa i zrób badania, na które cię skieruje, żeby wykluczyć problem kardiologiczny.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #4738 przez renia77
Replied by renia77 on topic O:problem z pulsem
Ja przed laty też miałam okres skaczącego pulsu, ale chyba nie aż do 200. Nie było to przyjemne uczucie i też powiązane ze strachem i "gulą" w gardle. Badania nic nie wykazały i po jakimś czasie wszystko wróciło do normy, od kilku lat nie miewam już takich problemów. Może u Ciebie też samo przejdzie, ale badania zrób koniecznie.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #4745 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:problem z pulsem
Czy ten skok pulsu był u Ciebie jednorazowy, czy też powtarza się? Jak długo trwa? Czy jak byłaś na pogotowiu to puls jeszcze był wysoki czy już wrócił do normy? Postaraj sobie przypomnieć co wydarzyło się tego dnia (może miałaś jakieś stresowe sytuacje?) i zanotuj żeby porównać, gdyby puls znowu skoczył. Spróbuj też na jakiś czas zredukować używki (kawę, mocną herbatę, drinki itp), intensywne ćwiczenia (jeśli ćwiczysz) i poobserwuj co się będzie działo. No i przy następnej wizycie u lekarza zapytaj jaka - jego zdaniem - jest przyczyna takiego skoku pulsu, jeśli nic nadzwyczajnego nie poprzedziło go.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #4847 przez renia77
Replied by renia77 on topic O:problem z pulsem
U mnie skoki pulsu nie były związane ze stresem ani niczym podobnym, pojawiały się bez uprzedzenia i - jak pisałam - same przeszły na szczęście. Może to jakaś nerwica?

• sylwie
  • Gość
  • Gość
10 lata 10 miesiąc temu #6512 przez sylwie
Replied by sylwie on topic O:problem z pulsem
Takie skoki pulsu mogą być też spowodowane siarczynami, znajdującymi się np. w suszonych morelach konserwowanych siarką albo w winie.

• iga
  • Gość
  • Gość
10 lata 9 miesiąc temu #6592 przez iga
Replied by iga on topic O:problem z pulsem
Ja tez miewam takie skoki pulsu. Czy one mogą być po jednokrotnym zjedzeniu np. suszonych moreli? Czasami je jadam, wino też pijam.:S

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena