× Choroby i niedyspozycje

Brak apetytu przy anemii.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #4869 przez Filemonka
Replied by Filemonka on topic O:Brak apetytu przy anemii.
Dziewczyny, chciałam pochwalić się wynikami. Są w normie :) Przy dolnej granicy ale w normie :) Oczywiście będę jeszcze przyjmować preparat z żelaza przez co najmniej 2 miesiące :) Od miesiąca leczę się także na niedoczynność tarczycy (niedoczynność prawie zawsze powoduje zaburzenie w przyswajaniu żelaza, a co za tym idzie - anemię). Sądzę, że to leczenie tarczycy miało kluczowe znaczenie.

Ale co innego mnie martwi. Apetyt odzyskałam, ale wciąż martwią mnie te mdłości :( Zwłaszcza po czymś choćby lekko słodkim :( (kiedyś pochłaniałam słodycze garściami, teraz jadam dużo dużo mniej). Emetofobia swoją drogą ale zaczęłam się zastanawiać, czy nie mam chociażby infekcji bakteryjnej, np. kandydozy :( Czy któraś w Was orientuje się w temacie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #4870 przez felicja
Replied by felicja on topic O:Brak apetytu przy anemii.
Jeśli tylko masz mdłości po zjedzeniu czegoś słodkiego, to raczej nie jest to kandoza. Przy niej objawy pogarszają się po zjedzeniu cukru,ale tych objawów jest znacznie więcej. Zobacz opis objawów w wątku o zapaleniu pęcherza. Mój mąż miał zakażenie candidą, ale jadł wtedy dużo słodyczy i powiedziałabym, że miał wręcz pęd na słodycze. No i ta kandoza pojawia się na ogół po częstym używaniu antybiotyków.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #4871 przez Filemonka
Replied by Filemonka on topic O:Brak apetytu przy anemii.
właśnie ja zawsze miałam i niestety mam nadal straszny pęd do słodyczy. Muszę faktycznie chyba się przestawić.. co do objawów to właśnie te mdłości i biały nalot na języku a w organiźmie na pewno jest masa grzybów czy bakterii żywiących się cukrem ;/ Antybiotyków dawno nie zażywałam aczkolwiek mój organizm był osłabiony (silna anemia). Tylko jak się odzwyczaić od słodyczy..

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #4872 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:Brak apetytu przy anemii.
A po owocach też masz mdłości? Jeśli nie to może przestaw się ze słodkości na owoce. Ja kiedyś też pożerałam wprost słodycze ale jadłam tez dużo mięsa i jak prawie odstawiłam mięso i wszelkie wędliny, to i pęd do słodyczy też mi minął. W ogóle to warzywa i owoce odwracają uwagę od słodyczy, więc skoncentruj się na nich, zwłaszcza że teraz jest taki obłędny wybór.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #4875 przez kinga
Replied by kinga on topic O:Brak apetytu przy anemii.
A może tak wykorzystać te mdłości do odzwyczajania się od cukru? Zobacz porady jak odzwyczaić się od cukru: www.cyberbaba.pl/content/view/1227/91/ .

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena