× Choroby i niedyspozycje

grzybica na stopach

• Ania
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 4 miesiąc temu #4512 przez Ania
grzybica na stopach was created by Ania
Witam. Zmagam się z grzybicą stóp. Byłam u lekarza na razie zalecił mi maść przeciwgrzybiczą i jakieś spreye. Ale mam pytanie jak u was wyglądał przebieg choroby? czy skuteczne były u was maści? na co jeszcze zwrócić uwagę i co zastosować żeby leczenie było skuteczne?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #4515 przez anulka
Replied by anulka on topic O:grzybica na stopach
A gdzie masz tą grzybicę? między palcami czy na stopie? Robiłaś badania, żeby stwierdzić jaki to grzyb? Jesli masz przepisane jakieś środki, to je stosuj, ale między smarowaniami przetrzyj stopy octem winnym, to doskonały środek ludowy na grzybice. w każdym bądź razie nie zaszkodzi.

• Ania
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 4 miesiąc temu #4521 przez Ania
Replied by Ania on topic O:grzybica na stopach
Niestety na stopach. Mam takie pęcherze zwłaszcza na podeszwie i do tego skóra mi się strasznie łuszczy. Nie wspominając o uporczywym swędzeniu stóp. Na razie smaruję stopy dwa razy dziennie terbidermem, spryskałam wszystkie buty spreyem przeciwgrzybiczym i też pudruję żeby mi się tak nie pociły. A o tym occie nie słyszałam- może wypróbuję w końcu kiedyś też jakoś radzono sobie z grzybicą, może nie tak skutecznie jak teraz. A jakie wy maści stosowałyście?

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #4528 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:grzybica na stopach
Ja nie miałam nigdy grzybicy, ale wiem że potrafi być uparta. Stosuj maści przepisane przez dermatologa, jak nie będą pomagać to poproś o skierowanie na badanie jaki to grzyb, bo może trzeba zmienić maść. Ale lepiej rób to pod okiem dermatologa zamiast skakać samej od maści do maści na chybił trafił. A w międzyczasie przemywaj stopy octem winnym. No i teraz masz okazję chodzić więcej z gołymi stopami więc wykorzystuj to. Grzybica uwielbia ciepłe i spocone stopy więc nie ułatwiaj jej zadania. ;)

• Ania
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 3 miesiąc temu #4596 przez Ania
Replied by Ania on topic O:grzybica na stopach
Mogę powiedzieć że ten terbiderm działa nieźle. Wszystko zaczyna mi ładnie schodzić i wreszcie przestały mnie swędzieć stopy- a było to strasznie uporczywe. Posłuchałam was i nacieram tez tym octem winnym i naprawdę jestem w szoku ze tak pięknie wszystko zaczyna się leczyć. Oby tak dalej:)

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #23333 przez halina
Replied by halina on topic grzybica na stopach
A ciekawe czy ktoś próbował olejku drzewa herbacianego na grzybicę. Podobno niezwykle skuteczny.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #23343 przez muriel
Replied by muriel on topic grzybica na stopach
Nie miałam okazji wypróbować olejku z drzewa herbacianego, ale z tego co wiem to jest on bardzo skuteczny na grzybice paznokcie. Nie wiem jak z grzybicaą skóry, bo raczej nie rozcieńczonego nie można stosować na skórę, a jak się rozcieńczy to może nie być tak skuteczny. Ale może się mylę, nie sprawdzałam.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena