× Choroby i niedyspozycje

migotanie obrazu, mgiełka - dlaczego?

• mariusz
  • Autor
  • Gość
  • Gość
9 lata 11 miesiąc temu #10575 przez mariusz
Replied by mariusz on topic O:migotanie obrazu, mgiełka - dlaczego?
mniewam takie migotania tez. od 20 lat. wiec to z komputerami nie jest zwiazane raczej.najpierw pojawia sie delikatna mgielka, zaczynam widziec niewyraznie. po chwili nachodzi w oczach takie migotanie.na poczatku delikatne, przechodzace w intensywne.na tyle niewyrazny mam wzrok,ze mam problem z odczytaniem wyrazow.trwa to od 15 do 30 minut. towazysza temu zawroty glowy. gdy migotanie ustepuje ze wzrokiem jest ok.ustepuje mgielka i widze normalnie. czesto pozostaje bol glowy. kiedys zuwazylem,ze robilo mi sie tak czesto po jakims wysilku: po wf-e, treningu. ale nie tylko. w roznych sytuacjach i o roznych porach. jadac w autobusie,siedzac na lekcji,w pracy.czy to rano, czy wieczorem itp.kiedys dosyc czesto mialem takie migotania. do kilku razy na miesiac. czasami mniej wiecej tylko raz na rok.albo przez pare lat nie bylo. zapominalem o tym i pewnego dnia znowu sie pojawilo.np wlasnie dzis. dlatego w wyszukiwarce poszukalem o takich objawach i znalazlem ten temat :)tez bardzo jestem ciekaw co to moze byc ?
pozdrawiam :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #10584 przez majka80
Replied by majka80 on topic O:migotanie obrazu, mgiełka - dlaczego?
Mariusz, masz dokładnie to co ja miewam od czasu do czasu. Winowajcą są kręgi szyjne. Potwierdziła to okulistka u której byłam w zeszłym miesiącu. Trzeba chyba zadbać o odpowiednią gimnastykę. Ja dodatkowo masuję kręgi szyjne, bo zwykle wtedy trafiam na "guza" na 1. czy 2gim kręgu. I jak go rozmasuję to problem znika. A przy dłuższej pracy bez ruchu (np. przed komputerem) zakładam taki prosty kołnierz ortopedyczny i problem wówczas nie pojawia się. :)
Aha, robiłam prześwietlenie kręgów szyjnych ale nic nie wykazało. Myślę, że trzeba by je robić w momencie, gdy pojawiają się dolegliwości, no ale to oczywiście niemożliwe. ;)

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #10585 przez majka80
Jola, bólów głowy nie miewam, tylko te dolegliwości ze strony oczu i sztywność barków. No i bóle kręgów po ucisku.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #10591 przez dominika
Replied by dominika on topic O:migotanie obrazu, mgiełka - dlaczego?
Po ucisku był ból czy w trakcie?

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #10603 przez majka80
oczywiście w trakcie uciskania a nie po.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena