× Choroby i niedyspozycje

jak złagodzić katar?

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #4095 przez amanda
jak złagodzić katar? was created by amanda
Byle kontakt z wirusem i ja już mam katar. Wiem, katar leczony trwa tydzień a nieleczony 7 dni, ale można chyba skutecznie zmniejszyć jego dokuczliwość. Macie jakieś swoje sposoby na cieknący nos?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #4101 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:jak złagodzić katar?
Najlepiej podobno wąchać czosnek, no ale to dla zdeterminowanych. Ja wolę olejki eteryczne, zwłaszcza eukaliptusowy, tymiankowy, cytrynowy czy sosnowy. Można nimi zwilżyć chusteczkę i położyć na poduszce jak idzie się spać. Albo parówki z tymi olejkami.

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #4111 przez jagna
Replied by jagna on topic O:jak złagodzić katar?
Jak byłam mała to zawsze na katar mama wkraplała mi do nosa sok z cytryny (po kilka kropli). Nie pamiętam czy było to skuteczne ale pamiętam, że nie lubiłam tego.:(

Jagna

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #4117 przez halina
Replied by halina on topic O:jak złagodzić katar?
Bo dzieci wogóle nie lubią kropli do nosa i pewnie podświadomie wiedzą co dla nich dobre. Kroplami bardzo łatwo przefajnować. Moja ciotka właśnie kroplami leczyła katar i dorobiła się polipów. :( Potem laryngolog powiedział, że to przez krople, które sobie aplikowała. Krople dostawała w aptece bez recepty i nie wiedziała, że nie można ich długo stosować, najpierw trochę pomagały, potem mniej więc aplikowała więcej itd. Do laryngologa poszła dopiero wtedy gdy już wogóle nie mogła oddychac i okazało się, że to przez polipy.

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #4122 przez karolina
Replied by karolina on topic O:jak złagodzić katar?
Słyszałam, że bardzo dobre są płukania nosa słabym roztworem soli morskiej. Jeszcze nie próbowałam, ale przy okazji najbliższego kataru mam zamiar wypróbować tę metodę.

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #4129 przez ksenia
Replied by ksenia on topic O:jak złagodzić katar?
Ja też czytałam gdzieś o płukaniach nosa. Podobno są również skuteczne przy alergii, zwłaszcza na pyłki.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #5383 przez ewelina
Replied by ewelina on topic O:jak złagodzić katar?
Pomaga na katar wąchanie cebuli. Olejki eteryczne występujące w cebuli mają właściwości bakteriobójcze. A przy katarze mozna do woli wąchać cebulę, bo zazwyczaj wtedy nie czuje się jej zapachu.;)

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena