× Choroby i niedyspozycje

Infekcja grzybiczo-bakteryjna wiecie gdzie ;)

• Anka
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 2 miesiąc temu #4790 przez Anka
Przy powracających infekcjach dobrze zacząć stosować probiotyki. U mnie najlepiej się sprawdza gynophilus, to globulki dopochwowe zawierające bakterie kwasu mlekowego. Po leczeniu antybiotykami, kiedy mam wrażenie że jestem osłabiona przyjmuję jedno opakowanie tak na wszelki wypadek.
Do podmywanie wiele pań poleca Lactacyd, choć ja stosuję ziaję i też jestem zadowolona. Co do irygacji, to może najlepiej dopytać lekarza lub zastosować zestawy z apteki takie jak tamtum rosa, czytał, że niewłaściwe lub zbyt częste irygacje mogą doprowadzić do nasilenia grzybicy. W ich trakcie można usunąć także te właściwe bakterie, a co za tym idzie otworzyć drogę infekcjom.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 5 dni temu #23372 przez Ania
Ja zmieniłam męża i pozbyłam się problemu raz na zawsze.

Więcej
7 lata 5 dni temu #23379 przez milena
Czy na zawsze to jeszcze nie wiesz na pewno, ale ... to jest jakiś sposób. I może najlepszy. ;)

Więcej
7 lata 5 dni temu #23382 przez Ania
Tak naprawdę to ja miałam tylko troszkę zwiększoną ilość bakterii gram dodatnich i nic poza tym. Wmawiano mi wiele rzeczy. Naprzykład, że to stres. Zaczęliśmy z mężem stosować prezarwatywy i pomogło. JeZeli chodzi o grzybka po kuracji antybiotykowej to bardzo dobrze, że twój partner też się leczy. Pamiętam, że we Włoszech przepisano mi jakieś suche białe płaskie tabletki i płyn do irygacji tantum verde. Reszki po tabletce muszą zostać wypłukane przed włożeniem następnej. Pomogło. Jeżeli jeszcze będziesz miała problem to koniecznie zrób to co ci mówi Ania wyżej. Trzeba pochwie przywrócić naturalną obronę w postaci flory bakteryjnę. Kwas mlekowy jest bardzo ważny. Weź się porządnie za leczenie u dobrego specjalisty.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #23574 przez Kahita
Hm... u mnie najczęściej problem pojawia się po wizycie na basenie. I jeszcze zależy jaka jest woda, czy jest chlorowana czy ozonowana. Na pewno nie wskazane jest ciągle stosowanie płynów intymnych, bo i one zaburzają tę równowagę.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena