× Choroby i niedyspozycje

sposoby na alergię

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #4272 przez maja_78
Replied by maja_78 on topic O:sposoby na alergię
No ale to raczej nie do zrealizowania, chyba że na emeryturze, ale jak wytrzymać z alergią do emerytury :woohoo:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #4281 przez dominika
Replied by dominika on topic O:sposoby na alergię
marzena napisał:

U niej zaczęło się od pomidorów i alergolog podejrzewa, że to prawdopodobnie pestycyd, którym pruyskane były pomidory, wywołał alergię i później lawinowo reakcje krzyżowe.

To mi przypomina historię mojego brata. Jako nastolatek wybrał się na wakacje pod namiot z kolegami. Sami sobie coś pichcili i kupowali w okolicznym gospodarstwie warzywa. Raz przynieśli porcję dorodnych pomidorów, zjedli ich dużo naraz i potem wszyscy dostali strasznych bóli żołądka. Okazało się, że były mocno pryskane i nie minął okres karencji. Wkrótce potem brat nabawił się alergii, nie kojarzyliśmy jej z pomidorami ale może to właśnie one wyzwoliły alergię?

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #4386 przez katarzyna
Replied by katarzyna on topic O:sposoby na alergię
jolka napisał:

A słyszałyście o pokrzywie na katar uczuleniowy? Mojej koleżance zielarka zaleciła pić 3-4 szklanki dziennie herbaty z pokrzywy na katar sienny. Czy ja wiem :S Pokrzywa sama w sobie uczula przecież.

Nie słyszałam wprawdzie o odczulaniu pokrzywą, ale niedawno czytałam że można przeprowadzić kurację odczulającą na pyłki miodem. A miód przecież zawiera pyłki, więc działałby na tej samej zasadzie.

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #4392 przez amanda
Replied by amanda on topic O:sposoby na alergię
A ja słyszałam, że alergicy powinni jeść tylko miód ze spadzi drzew iglastych, właśnie dlatego, że kwiatowy może uczulać.:S

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #4401 przez ruda
Replied by ruda on topic O:sposoby na alergię
katarzyna napisał:
niedawno czytałam że można przeprowadzić kurację odczulającą na pyłki miodem. [/quote]
Wiesz coś więcej na ten temat?

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #4406 przez katarzyna
Replied by katarzyna on topic O:sposoby na alergię
Niewiele więcej mogę powiedzieć. Z tego co pamiętam to taką kurację przeprowadza się zimą i powinno się stosować miód lokalny tj. zawierający pyłki z danej okolicy.

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #4413 przez ruda
Replied by ruda on topic O:sposoby na alergię
A co to znaczy ta "okolica"? Czy jeśli np. mieszkam w Warszawie to moja okolica obejmuje np. Anin ale Piły już nie? Przecież w całej Polsce rosną takie same leszczyny, brzozy, trawy itd. i chyba mają takie same pyłki ... chyba że się mylę.:S

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena