× Choroby i niedyspozycje

leczenie jadem pszczelim

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #369 przez malutka
leczenie jadem pszczelim was created by malutka
Wyjeżdżam niedługo na urlop na Mazury. Niedaleko miejsca, gdzie będę przebywać jest duża pasieka. Trochę boję się użądleń, ale powiedziano mi, że jadem pszczelim można leczyć wiele chorób. Czy słyszeliście coś na ten temat?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #372 przez paula321
Replied by paula321 on topic O:leczenie jadem pszczelim
Tak, przede wszystkim jad pszczeli to znany i skuteczny lek na reumatyzm. Niektórzy jednak są uczuleni na jad pszczół, więc uważaj na pszczoły dopóki nie będziesz wiedzieć, że nie jesteś uczulona.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #374 przez ewak
Replied by ewak on topic O:leczenie jadem pszczelim
Jeśli nie jesteś uczulona na jad, to jedno czy dwa użądlenia nie zaszkodzą (poza tym, że bolesne), ale też nie wyleczą reumatyzmu. Aby jad zadziałał terapeutycznie trzeba kilkadziesiąt użądleń, więc taka kuracja powinna odbywać się pod kontrolą lekarza.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #384 przez amanda
Replied by amanda on topic O:leczenie jadem pszczelim
Jest sporo gotowych leków bazujących na jadzie pszczelim, więc widocznie rzeczywiście jad ma właściwości lecznicze. Leczy się nim podobno nie tylko reumatyzm ale i neuralgie, choroby skóry a nawet oczu.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #392 przez karolina
Replied by karolina on topic O:leczenie jadem pszczelim
Jad pszczeli jest rzeczywiście bardzo dobry na reumatyzm. Znałam kiedyś panią, która z powodu reumatyzmu przeszła na rentę. Reumatolog, który ją leczył podpowiedział jej, żeby zajęła się pszczelarstwem. Tak też zrobiła, kupiła pasiekę i spędzała z pszczołami całe lato. Bywały dni, że żądliło ją po kilkadziesiąt pszczół dziennie, ale reumatyzm minął bezpowrotnie. Zresztą podobno ludzie z reumatyzmem nie są tak wrażliwi na użądlenia pszczół jak ludzie zdrowi.

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #495 przez ruda
Replied by ruda on topic O:leczenie jadem pszczelim
Dziękuję za leczenie jadem pszczelim. Tydzień temu chodząc boso po łące nadepnęłam na pszczołę. Następnego dnia noga wyglądała jak w chorobie słoniowej. Do tej nie mogę założyć buta!

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena