× Choroby i niedyspozycje

szumy w uszach

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #405 przez malutka
Replied by malutka on topic O:szumy w uszach
Spróbuj brać przez jakiś czas wyciąg z miłorzębu (gingko biloba itp). Mojej mamie to pomaga na szumy w uszach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #408 przez meg
Replied by meg on topic O:szumy w uszach
A miałaś jakieś badania czy tylko laryngolog zajrzał ci do ucha? To może być coś z nerwem słuchowym (np. nerwiak) ale to wykazać może neurolog.
Za tę wiadomość podziękował(a): dixiebors

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #411 przez amanda
Replied by amanda on topic O:szumy w uszach
Właściwie to nie robiłam żadnych badań. Laryngolog coś wspominał o audiogramie, ale to ma ewentualnie być dopiero jak mi nie przejdzie szybko czyli pewnie przy okazji następnej wizyty. O neurologu laryngolog nic nie wspominał.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #417 przez ruda
Replied by ruda on topic O:szumy w uszach
Nie chcę cię martwić, ale moja mama żyje z szumiącymi i piszczącymi uszami już chyba 5 lat. Laryngolog zdiagnozował miażdżycę w naczynkach włoskowatych. Przepisał jakieś tabletki, które oczywiście w ogóle nie pomogły. Odwiedziła jeszcze 2 innych laryngologów, też nic szczególnego nie znaleźli, więc stwierdzili, że to miażdżyca. Może tak jest, ale wtedy przecież leki na miażdżycę chociaż trochę pomogłyby, a różnicy po nich nie ma żadnej. Oby u ciebie było inaczej.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #424 przez rybka
Replied by rybka on topic O:szumy w uszach
Mnie szumy i piski w uchu (jednym) dopadły kilka miesięcy temu i też nie wiadomo jaka jest przyczyna. W dzień, gdy naokoło jest mnóstwo innych dźwięków, wytrzymuję jakoś, ale wieczorem mam trudności z zaśnięciem przez te piski. Próbowałam zostawiać włączone radio, ale to nie jest rozwiązanie, bo też przeszkadza mi. Zaczęłam już brać proszki nasenne, ale jak długo tak pociągnę?
Za tę wiadomość podziękował(a): dixiebors

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #430 przez amanda
Replied by amanda on topic O:szumy w uszach
Trochę mnie dobijacie. Za tydzień wyjeżdżam na urlop, więc przynajmniej wyeliminuję jako przyczynę przemęczenie i nerwy. A może mi przejdzie?

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #434 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:szumy w uszach
Mnie szumi i piszczy w uszach od ponad roku. Robiłam wszelkie możliwe badania i ... nic! Nie wiadomo jaka jest przyczyna. Pozostaje mi tylko nauczyć mózg nie reagowania na te piski i szumy. Nazywa się to hibitulacja. W dzień szumy są do zniesienia, bo otoczeni jesteśmy innymi dźwiękami. Problem zaczyna się wieczorem, gdy wszystko wyłączymy. Teraz włączam cicho muzykę relaksacyjną z szumami morza, śpiewem ptaków itp i na tych dźwiękach się koncentruję. Do tej metody trzeba mieć duże zdolności do koncentracji. W tym celu zaczęłam nawet uprawiać jogę i medytację i wydaje mi się, że to pomaga i są już postępy. Jestem w każdym bądź razie dobrej myśli.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena