× Choroby i niedyspozycje

szumy w uszach

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #8725 przez rybka
Replied by rybka on topic O:szumy w uszach
Chelatacja może i byłaby pomocna ale tylko przy założeniu, że przyczyną szumów jest miażdzyca, a nie np. alergia.;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #8738 przez martyna
Replied by martyna on topic O:szumy w uszach
Stosowanie terapii chelatacyjnej w innych przypadkach niż konieczność usunięcia nadmiaru kationów metalu uważane jest za kontrowersyjne, ponieważ nie ma wystarczających danych o jej skuteczności uzyskanych w badaniach klinicznych. W 2003 rozpoczęły się zakrojone na pięć lat badania kliniczne nad tą terapią w chorobie wieńcowej prowadzone przez amerykańskie Narodowe Centrum Medycyny Alternatywnej i Komplementarnej (NCCAM). We wrześniu 2008 zostały one zawieszone po przeprowadzonym śledztwie w sprawie niedokładnego informowania pacjentów o możliwych skutkach ubocznych eksperymentu.

Skutki uboczne mogą obejmować hipokalcemię, nudności, biegunkę, bóle głowy i podrażnienia skóry. Możliwe jest również działanie toksyczne na nerki.

źródło pl.wikipedia.org/wiki/Chelatacja

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #8746 przez rybka
A może w międzyczasie robione były jakies inne badania?:S Ale te skutki uboczne nie są zachęcające, już wolę żeby mi w uszach szumiało.i tak

• jamunia
  • Gość
  • Gość
10 lata 3 miesiąc temu #9068 przez jamunia
Replied by jamunia on topic O:szumy w uszach
A ja mam szumy w uszach jak dluzej przebywam na sloncu, czy na to tez pomoze czyszczenie gliceryna?

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #9085 przez rybka
A może bardzo długo przebywasz na słońcu i masz udar słoneczny? Wtedy trzeba iść do lekarza.

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #9090 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:szumy w uszach
jamunia napisał:

A ja mam szumy w uszach jak dluzej przebywam na sloncu, czy na to tez pomoze czyszczenie gliceryna?

A co ma gliceryna do szumów?

• Katarzyna
  • Gość
  • Gość
9 lata 5 miesiąc temu #12920 przez Katarzyna
Replied by Katarzyna on topic O:szumy w uszach
Ja też cierpię na szumy uszne. W moim przypadku powodem było chyba zbyt głośne słuchanie muzyki przez słuchawki. Teraz wogóle nie używam słuchawek i pilnuję nateżenia dźwięków dochodzących do uszu i jest lepiej, chociaż szumy nadal są, w sumie już od 5 lat! :( Żaden laryngolog nie umiał mi pomóc, trzeba samemu szukać przyczyny, Słyszałam też, że długie rozmowy przez komórkę mogą powodować szumy uszne, ale to akurat nie mój przypadek.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena