× Choroby i niedyspozycje

szumy w uszach

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #2566 przez karolina
Replied by karolina on topic O:szumy w uszach
Jeśli cię ucho boli to musi być tego jakaś przyczyna i laryngolog nie może nic nie zobaczyć. Daj nam znać co stwierdził.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #2575 przez rybka
Replied by rybka on topic O:szumy w uszach
No więc, byłam znowu u laryngologa i powtórzyłam audiogram w innej firmie. Jak dotarłam do laryngologa to ucho już mnie nie bolało i ... laryngolog oczywiście nic niepokojącego nie znalazł. Za to audiogram wykazał utratę słuchu na pewnych częstotliwościach, pokrywających się z szumem, który właśnie na tych częstotliwościach występuje. Ale czy szum jest wynikiem utraty słuchu czy na odwrót nie wiadomo. Powodem utraty słuchu może być hałas (nie pamiętam, żebym go doświadczyła) albo leki (np. niektóre antybiotyki, sterydy - też nie biorę). Czyli dalej wiem, że nic nie wiem :( . Tyle, że straciłam niepotrzebnie jeden dzień.

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #2583 przez karolina
Replied by karolina on topic O:szumy w uszach
Całkiem nie straciłaś dnia, bo wiesz już przynajmniej, że masz jakąś utratę słuchu i że pokrywa się z szumami. W tej sytuacji radzę ci powtórzyć audiogram za kilka miesięcy, żeby zobaczyć czy coś się zmienia. Jeśli będzie gorzej to powinnaś domagać się skierowania na dodatkowe badania, żeby znaleźć przyczynę. Bo teraz nie wiesz czy ta częściowa utrata słuchu nastąpiła po szumach czy może nawet w dzieciństwie.

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #2589 przez martyna
Replied by martyna on topic O:szumy w uszach
Moja siostra też ma szumy w jednym uchu już od roku. Chodziła po wielu lekarzach ale nic konkretnego nie dowiedziała się, poza tym żeby polubić, prowadzić terapie muzyką odwracającą uwagę od szumów itp.

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #2886 przez amanda
Replied by amanda on topic O:szumy w uszach
Słuchajcie, widziałam niedawno reklamę kliniki, która testuje nowy lek na szumy uszne. Lek ten nie jest jeszcze wprowadzony do obrotu i szukają królików doświadczalnych.
Zetknęłyście się z czymś takim? Warto? a może zbyt ryzykowne????

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #2895 przez rybka
Replied by rybka on topic O:szumy w uszach
U mnie szum nie jest taki dokuczliwy, bardziej niepokoi mnie przyczyna. Więc ja raczej nie pisze się na takie testy, ale warto wiedzieć, że coś takiego jest. Czy informują co to za lek i czy jest dopuszczony do obrotu w innych krajach? Możesz podać link do tej strony?

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #2900 przez amanda
Replied by amanda on topic O:szumy w uszach
Byłam pewna, że dodałam adres tej kliniki do zakładek ale teraz nie mogę znaleźć, chyba jednak nie dodałam. :( Ale nie doczytałam się tam, co to za lek i czy dopuszczony w innych krajach. Być może była o tym informacja ogólna w innym miejscu, bo ta klinika robi różne testy na rózne leki w róznych chorobach a ja tylko do niej nie dotarłam. :unsure: Będę zwracać uwagę, może ta reklama powtórzy się albo trzeba poguglować trochę.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena