× Choroby i niedyspozycje

szumy w uszach

Więcej
12 lata 2 tygodni temu #760 przez amanda
Replied by amanda on topic O:szumy w uszach
No i wykrakałyście. Urlop nie pomógł. Jak szumiało i piszczało, tak szumi i piszczy. Audiogram w porządku i laryngolog już nic nie może (nie umie) zrobić, radzi, żebym polubiła te dźwięki. :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 6 dni temu - 12 lata 6 dni temu #831 przez rybka
Replied by rybka on topic O:szumy w uszach
Jak szumiało, tak szumi. A oto co wyczytałam na resmedice:

"Dokuczliwe szumy w uszach na ogół zwykło się uważać za dolegliwość ludzi starszych, którzy z racji wieku i zmian miażdżycowych zaczynają gorzej słyszeć. Dzisiaj coraz częściej skarżą się na nie ludzie całkiem młodzi. Przyczyny mogą być różne: potężny hałas, który nas otacza ze wszystkich stron, urazy, schorzenia mózgu, miażdżyca tętnic, nadciśnienie, niedokrwistość, choroby tarczycy.

Warto wiedzieć, że powodem różnego rodzaju "dźwięków" w uszach może być także uboczne działanie niektórych leków.

Jednym z winowajców bywają np. duże dawki aspiryny i innych preparatów zawierających kwas acetylosalicylowy. Dolegliwości zdarzają się też po antybiotykach (np. streptomycynie, gentamycynie), po lekach odwadniających i zawierających chininę (niektóre preparaty nasercowe). Przykre dźwięki mogą także dokuczać niektórym amatorom wypijającym większe ilości toniku. Napój ten zawiera bowiem chinidynę (pochodna chininy) i zakłóca normalne słyszenie osobom, które są szczególnie wrażliwe na tę substancję.

Szumy w uszach zdarzają się także osobom nadużywającym alkoholu, mogą też być wynikiem toksycznego działania ołowiu, zatrucia tlenkiem węgla lub oparami rtęci."

Nic z tego do mnie nie pasuje .... chyba, że schorzenie mózgu ...:S

• dorota
  • Gość
  • Gość
12 lata 1 dzień temu #873 przez dorota
Replied by dorota on topic O:szumy w uszach
Nie martw się, tyle ludzi z tym żyje latami i nic się nie dzieje. Wygląda, że trzeba polubić.
Niedawno czytałam gdzieś, że czasami pomaga witamina C. Nie wiem dlaczego, ale może spróbuj, a nuż?

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #1685 przez rybka
Niedawno przechodziłam jakąś infekcję wirusową i szumy były nie do wytrzymania. Teraz jest lepiej ale oczywiście ciągle szumi. Gotowa byłabym to polubić ale nie daje mi spokoju to, że jakaś przyczyna musi być. Może zrobić badania pod kątem schorzeń mózgu? Do jakiego lekarza z tym się udać? Albo jakieś inne badania, nie larongologiczne skoro laryngolog nic nie znajduje? Co sugerujecie?

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #1691 przez karolina
Replied by karolina on topic O:szumy w uszach
Jeśli pogarsza ci się przy infekcji to chyba może świadczyć o problemie laryngologicznym. Rozejrzyj się za jakimś dobrym laryngologiem.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #1905 przez sabina
Replied by sabina on topic O:szumy w uszach
albo zgłoś problem lekarzowi pierwszego kontaktu i upieraj się, że chcesz wiedzieć przynajmniej dlaczego ci szumi. Jeśli szumi tylko w jednym uchu to pewnie nie jest to na tle miażdżycowym.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #1923 przez rybka
To właśnie mówiłam rodzinnej ale z nią jakoś trudno rozmawiać, chyba sądzi, że coś wymyślam.:( Wybieram się na razie na prywatną wizytę do laryngologa, jestem na etapie rozeznawania do którego, bo chcę, żeby był przynajmniej komunikatywny i jeśli nic nie znajdzie to zasugerował jakie jeszcze badania zrobić.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena