× Choroby i niedyspozycje

co na siniaki?

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #4645 przez barb
Replied by barb on topic O:co na siniaki?
Dobrze, że chociaż z krzepliwością jest ok. Ale masz zbyt kruche naczynia i możesz je wzmocnić dietą zawierającą dużo witaminy P (rutyna, cytryniany i inne flawonoidy), najlepiej w połączeniu z witaminą C. A taka kombinacja jest najlepsza w czarnej porzeczce, owocach róży, aronii, winogronach, natce pietruszki , sałatach i w ogóle wszelkich zieleninach. Dobra jest też papryka, no i kasza gryczana. A także cytrusy, ale z białą skórką. Zrób sobie teraz taką kurację witaminową, a jeśli nie poprawi się, to poproś lekarza o jakieś badania, bo - jak słusznie zauważasz - jakaś przyczyna musi być.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• julcia
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 1 miesiąc temu #4981 przez julcia
Replied by julcia on topic O:co na siniaki?
U mnie to samo, ciagle odkrywam jakies siniaki i nawet nie wiem skad sie wziely. Dzis np. okrylam ogromna sliwe z boku kolana a nie pamietam, zebym uderzyla sie.:S Zieleniny duzo jem, ale moze mam wieksze zapotrzebowanie na nia? Porzeczka czarna juz sie chyba skonczyla, a gdzie dostac aronie? Czy sok aroniowy z kartonu zalatwi sprawe?

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #4990 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:co na siniaki?
Obawiam się, że soki z kartonu niczego nie załatwią poza dostarczeniem dużej ilości cukru i ewentualnie konserwantów. Musiałabyś sama zrobić coś z aronii (np. własny sok), bo na surowo nie da się jej jeść. Myślę, że za jakieś dwa tygodnie aronia pojawi się na targowiskach (na razie jeszcze niedojrzała więc rozglądaj się. Kiedyś widziałam ją też w jakimś hipermarkecie. Albo popytaj znajomych z działkami, bo wielu ma krzaki aronii ale nic nie robi z owoców. Jak będziesz chciała to na pewno znajdziesz.:)

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #4999 przez felicja
Replied by felicja on topic O:co na siniaki?
Wykorzystuj na razie sezon na świeże zieleniny, ale poproś też lekarza o skierowanie na jakieś badania, które mogą ustalić przyczynę kruchych naczyń. Może potrzebne będą jakieś leki, albo przynajmniej tabletki witaminowe?

• christy
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 11 miesiąc temu #5948 przez christy
Replied by christy on topic O:co na siniaki?
mnie na siniaki pomaga masc z kasztanowca

• veyro100pro
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 10 miesiąc temu #6192 przez veyro100pro
Replied by veyro100pro on topic O:co na siniaki?
a ja wam powiem,że dzisiaj się biłem i właśnie przykładam sobie lód na śliwę pod okiem...
wie ktoś ile trzeba to trzymać ? bo już mi ręka od zimna odpada...

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #6194 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:co na siniaki?
Już ci się lód z pewnością roztopił, ale na przyszłość trzymaj tak długo póki boli. A jeśli często się bijesz (co odradzam ;) ) to kup sobie homeopatyczny lek Arnika, pomaga rewelacyjnie ... i nie boli i siniak nie wyskoczy.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena