× Choroby i niedyspozycje

co na siniaki?

• roma
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 9 miesiąc temu #2877 przez roma
co na siniaki? was created by roma
Co możecie mi doradzić na siniaki wyskakujące przy nieco silniejszym ucisku skóry. Ciągle jestem cała w sińcach, nie wygląda to ciekawie... Sińce mnie nie bolą ale wygląda jakbym ciągle była bita. :( Robiłam badanie na krzepliwość krwi i wyniki sa dobre. Poza tym nic mi nie dolega.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 9 miesiąc temu #2879 przez kinga
Replied by kinga on topic O:co na siniaki?
To, że czas krzepnięcia masz w porządku to nie wszystko. Nalegaj na inne badania. A jak już się uderzysz to bierz od razu homeopatyczną arnikę albo posmaruj kremem arnikowym. Zapobiega powstawaniu siniaków.

Więcej
11 lata 9 miesiąc temu #2905 przez malutka
Replied by malutka on topic O:co na siniaki?
Pomaga przykładanie kostki lodu, ale trzeba przyłożyć zaraz po uderzeniu, wtedy siniak nie wyskoczy i nie będzie bolało. :)

• iwona
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 9 miesiąc temu #2912 przez iwona
Replied by iwona on topic O:co na siniaki?
Ja też mam ten sam problem, wystarczy lekkie uciśnięcie i wychodzi śliwa. Poza tym bardzo długo utrzymują mi się takie sine blizny po byle zranieniu, dotyczy to zwłaszcza nóg. Przykładanie lodu nie pomaga, bo trzeba to robić od razu a ja zazwyczaj nawet nie zauważam kiedy zapracowałam na siniaka. Teraz mam kilka sinych plam po potłuczeniu jeszcze z lata.:( Możecie doradzić co z tym fantem robić?

Więcej
11 lata 9 miesiąc temu #2944 przez karolina
Replied by karolina on topic O:co na siniaki?
A próbowałaś smarować maścią arnikową? Najlepiej od razu jak się uderzysz, ale pomaga również jak siniak już jest, szybciej schodzi wtedy.

• roma
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 9 miesiąc temu #2969 przez roma
Replied by roma on topic O:co na siniaki?
Nie próbowałam maści arnikowej i w ogóle niczym nie smarowałam, właściwie to chciałabym wiedzieć jaka jest przyczyna tych śliw..... ale może rzeczywiście mam po prostu kruche naczynia? :unsure:
Maść arnikową już kupiłam i przy najbliższej okazji wypróbuję. Ale może znacie jakieś sposoby na zmniejszenie kruchości naczyń? Czy są w ogóle?:S

• Natalia
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 4 miesiąc temu #4641 przez Natalia
Replied by Natalia on topic O:co na siniaki?
Ja mam tez taki problem, dotychczas się tym nie przejmowałam ale dzisiaj obudziłam się z nowa porcją siniaków na nodze i zaczyna mnie to już przerażać;/Miałam robione badania na krzepliwość krwi i niby wszystko jest ok ale musi przecież być jakaś przyczyna;/

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena