× Choroby i niedyspozycje

Zapalenie pęcherza... MAM DOŚĆ !!

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #3565 przez karolina
Replied by karolina on topic O:Zapalenie pęcherza... MAM DOŚĆ !!
To już postęp, gdybyś nie odbyła wizyty u ginekologa to prawdopodobnie już poszedłby w ruch antybiotyk. A wydaje mi się, że z tą chlamydia jest jak z candidą; rozprzestrzenia się szybko po antybiotykach. Może więc być tak, że masz jej nadmiar w pochwie i podczas stosunku przenoszona jest na cewkę moczową .... bierzesz antybiotyk na zapalenie pęcherza .... chlamydia wzmacnia się ... nowe zakażenie pęcherza itd ... błędne koło. No ale może teraz uda się z tym skończyć.:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #4042 przez Weronika_aaa
Replied by Weronika_aaa on topic O:Zapalenie pęcherza... MAM DOŚĆ !!
Hej dziewczyny wracam po dluiej przerwie i po fakcie iz mialam juz od tamtego czasu 2 zapalenia pecherza co mnie niesamowicie zmartwilo . Udalam sie ... potem do lekarza ginekologa raz jeszcze dokladnie 8 kwietnia robiac cytologie ... zrobilam cytologie rozmawiajac oczywiscie z lekarzem ... zapytral sie mnie czy robilam posiew moczu powiedzialam ze tak ze wyszedl nieznamienny ... to powiedzial ze nie mam sie czym martwic . Bedac na pewnym forum ktore ma bardzo duzo zwiazane z ... ukladem moczowym.. jesli moge tak napisac dziewczyny mnie tak nastraszyly ze popadlam w mala depresje i nie obylo sie bez psychologa dziewczyny spisalym nie na straty z ja juz do konca zycia bedfe tak cierpiec itp itd . Ze te badania ktore robie sa bez sensu ze to nic nie daje ... tratatata ...
Mimo to robilam swoje posiew wyszedl nieznamienny po antybiotykach zrobilam ... sobie ... badanie moczu ogolne i wyszlo iz mam bardzo duzo leukocytow .... co oznaczalao iz musze brac dalej abntybiotyk .... ale za to mam nieliczne bakterie ....
Dostalam kolejna dawke antybniotyku po ktorymm ialam zrobic .... badanie moczu i wyszlo lepsze... i po tym dopiero udalam sie do ginekologa kiedy zapalenie sie niestety powotrzylo a nie chcialam juz brac antybiotyku .
Lekarz pobral probke do cytologii i powiedzial ze jesli bedzie zle na adnotnacji dolaczy .... kilka slow by spotkac sie na nastpnej wizycie .
Wynik przyszedl ... okazalo sie iz jestem w 2 grupie czyli dobrze ... nie tak zle ... i ... interpretacja jest miedzy inymi tyez taka ze nie ma zmian cytologicznych odpowiadajacych chlamydii .
Dla mnie to znaczy duzo .. i znowu udalam sie na tamte forum i dziewczyny co wysmialy mnie ze takie wyniki nic nie znacza ze one dalej by krazyly wokol badan urologow i tp itd. ...
Ja nie bylam u urologa ..
Wiem sama iz ... w wieczor majowy 5 ... wybralam sie w spodniczce bez rajstrop i w bucikach na krotki spacer na nastepny dzien co mialam ? Zapalenie pecherza..i to ostre z krwio moczem .. od tamtego momentu nie dzieje sie narazie .. nic staram sie duzo pic tyle ile moge... tylko ... biore jak ginekolog zalecil.... zurawine ... pic tez do tego herbatke z zurawiny nie poddawac sie od razu na antybiotyki .
W toruniu panuje jakas zmutowana grypa zoldkowo jelitowa ... chorowalam na nia przed wczoraj masakra dziewczyny. .. :( ja to mam pecha ... i odstawilam na te dni zurawine czy dzisiaj moge juz ja lyknac ?... czy nie bardzo ?...
Czym ozliwe jest iz drobna infekcja ktora mam ... intymna .. jest spodowowana .. ta grypa. ? Swedzenie itp itd ...
Dziewczyny powiedzcie tak od serca co Wy byscie zrobily na moim miejscu ... bedac w mojej sytuacji ... szukac dalej ? Dlaczego skad te zapalenia ?Co mam zrobic poradzcie ... narazie od 5 maja nie mam .. zapalenia ... prosze o porade

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #4055 przez kinga
Replied by kinga on topic O:Zapalenie pęcherza... MAM DOŚĆ !!
Nie dziwię się, że się podłamujesz, ale to nie rozwiązanie sytuacji. Ja na Twoim miejscu jednak rozejrzałabym się za DOBRYM urologiem. Na pewno takiego znajdziesz w samym Toruniu, a jak nie, to może warto wybrać się do innego miasta? Jak przyjedziesz z kompletem wyników różnych badań to może nie trzeba będzie odbywać wielu wizyt? Nie chodzi o popularnego lekarza, takiego co kosi wielką kasę, ale takiego, któremu chce się poszukać przyczyny. Bo tu trzeba znaleźć PRZYCZYNĘ tych nawracających zapaleń a nie leczyć tylko zapalenie, jak już się pojawi. Wiem, że trudno trafić na takiego ... ale może popytaj pań przyjmujących zapisy do lekarzy w różnych publicznych i prywatnych przychodniach (nie zapisuj się na razie, tylko wypytuj):S

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #4063 przez ann_a
Replied by ann_a on topic O:Zapalenie pęcherza... MAM DOŚĆ !!
A żurawinę możesz też brać przy przeziębieniu. Medycyna ludowa nawet zaleca ją w takich przypadkach. Zobacz: www.cyberbaba.pl/content/view/1231/170/

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #4590 przez idonea
Replied by idonea on topic O:Zapalenie pęcherza... MAM DOŚĆ !!
Pierwszy raz tu jestem, zmobilizowałam się do rejestracji bo mam dłuuugie doświadczenie z zapaleniem pęcherza.
Byłam przez dwa lata męczona antybiotykami i innymi środkami przez różnych urologów, w tym profesorów za duże sumy, zupełnie bezskutecznie.
W stanie chronicznym, jaki się rozwinął po kilku przypadkach stanu ostrego, nie było już w badaniach prawie żadnych bakterii, mimo to okropny ból. Po zejściu z kolejnego serwowanego antybiotyku powracał stan ostry.
Co pomogło - duże dawki witaminy C, to znaczy 3000-6000 mg dziennie. Ta sama książka (angielska o leczeniu naturalnym, nie pamiętam tytułu) zalecała też picie soku z żurawin i jedzenie arbuza razem z pestkami. Żurawin nie miałam cierpliwości wyciskać, arbuza lubię, ale dopiero witamina c podziałała i zeszłam, jak dotąd bezpowrotnie, z wszelkich środków farmakologicznych.
Czasem czuję ten pęcherz zwłaszcza przy piciu wina, w ogóle alkoholu i jedzeniu niektórych owoców. Podobno leczenie dietą z unikaniem produktów zakwaszających (biała mąka, nabiał) też jest skuteczne.
Czytałam też na forum homeopatii relację dziewczyny, która zastosowała Apis Mellifica 30C i chroniczne zapalenie przeszło bezpowrotnie.
U mnie cały ten syndrom był dodatkowo powiązany ze stresem w związku uczuciowym.
Życzę powodzenia

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #4602 przez renia77
Replied by renia77 on topic O:Zapalenie pęcherza... MAM DOŚĆ !!
Wygląda, że miałaś taki sam chroniczny stan, jak Weronika. Rewelacyjnie brzmi informacja o witaminie c, ale jak takie ogromne dawki zniósł twój żołądek? Ja kiedyś próbowałam coś leczyć wit.c, ale przy dawce 1000 mg dziennie nabawiłam się zapalenia żołądka.:( Ale może ja mam nadwrażliwy żołądek, bo aspiryny też nie mogę brać.

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #4607 przez karolina
Replied by karolina on topic O:Zapalenie pęcherza... MAM DOŚĆ !!
Ta witamina C pewnie dlatego tak zadziałała, bo nadmiar wydalany jest przez nerki i pęcherz więc w pęcherzu musiało jej być baaardzo dużo.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena