× Choroby i niedyspozycje

choroba lokomocyjna

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #279 przez Zuzanna
choroba lokomocyjna was created by Zuzanna
Wybieramy się w tym roku pierwszy raz z dziećmi w dłuższą podróż samochodem. Starsza córka miała kiedyś problemy z chorobą lokomocyjną, młodszy syn jeszcze nie wie co to długa podróż samochodem i nie wiemy jak ona na niego wpłynie. Czy znacie jakieś dobre sposoby zapobiegające chorobie lokomocyjnej?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #283 przez amanda
Replied by amanda on topic O:choroba lokomocyjna
Aviomarine

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #284 przez Zuzanna
Replied by Zuzanna on topic O:choroba lokomocyjna
Aviomarine znam i zamierzam go wziąść w podróż. Ale chodzi mi też o porady, co robić aby uniknąć lub zminimalizować objawy choroby lokomocyjnej. Wiem już, że nie wolno dużo jeść przed podróżą. Ale może macie inne porady, coś już wypraktykowanego?

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #294 przez malutka
Replied by malutka on topic O:choroba lokomocyjna
Przed podróżą nie jeść za dużo, najlepiej mała przekąska lekko strawna. Po drodze najwyżej herbatnik czy sucharek. Żucie gumy tez podobno dobrze robi.

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #298 przez ewak
Replied by ewak on topic O:choroba lokomocyjna
Bardzo dobry jest imbir. Polecam ssanie cukierków z imbirem. Kiedyś widziałam je w aptece, ale myślę, że w jakichś delikatesowych sklepach też mogą być. Problem tylko w tym, że nie wszystkie dzieci chcą ssać cukierki imbirowe. Ale dla dorosłych są rewelacyjne i nie wywołują zmęczenia tak jak środki syntetyczne.

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #301 przez paula321
Replied by paula321 on topic O:choroba lokomocyjna
Ja zabieram zawsze w podróż imbir kandyzowany. Bardzo dobry na dłuższe trasy, bo chyba dodatkowo trochę pobudza. Nie każdy lubi smak ostro-słodki, ale radzę spróbować. Ja każdą przekąskę w podróży obowiązkowo kończę takim imbirem.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena