× Choroby i niedyspozycje

drętwienie nóg

• sylwia
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 8 miesiąc temu #2597 przez sylwia
drętwienie nóg was created by sylwia
Witam,
Mój problem to drętwiejące nogi. Pojawił się kilka tygodni temu i właściwie mnie nie opuszcza. Nie jest to tragiczne drętwienie, może bliższe mrowieniu, mogę oczywiście chodzić, ale przeszkadza mi to. Wydaje mi się, że to mogą być braki jakichś witamin czy raczej mikroelementów. Macie jakieś pomysły, co to może być?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #2599 przez karolina
Replied by karolina on topic O:drętwienie nóg
To mogą być objawy niedoborów witaminy B12 lub magnezu. Przeczytaj jakie jeszcze są objawy tych niedoborów chocby tutja: www.cyberbaba.pl/content/blogcategory/51/167/ .
Ale jeśli to drętwienie pojawiło się nagle i nie opuszcza cię to może przyczyna jest inna. Poczytaj o witaminach i minerałach, ale radzę ci skonsultować też lekarza i ewentualnie zrobić jakieś badania.

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #2607 przez grubaska
Replied by grubaska on topic O:drętwienie nóg
A czy to drętwienie nie ma przypadkiem związku z krążeniem? Ja, jak założę nogę na nogę, to ta górna też mi czasami drętwieje i tłumaczę to gorszym przepływem krwi.

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #2614 przez Annamaria
Replied by Annamaria on topic O:drętwienie nóg
Też myślę, że to drętwienie może mieć związek z krążeniem, bo mnie drętwiała noga jak miałam zapalenie żył.

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #2622 przez kinga
Replied by kinga on topic O:drętwienie nóg
A nie przepracowywałaś się ostatnio? To może być np. z siedzenia godzinami bez ruchu np. przy komputerze.

• Sylwia
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 8 miesiąc temu #2632 przez Sylwia
Replied by Sylwia on topic O:drętwienie nóg
Nie przepracowuję się teraz jakoś specjalnie. Owszem długo przesiaduję, ale zawsze tak było. Kupiłam magnez i od 2 dni i biorę. Wydaje mi się, że jest lepiej ale zdaję sobie sprawę, że to pewnie sugestia, bo przecież nie może tak szybko działać. W każdym bądź razie dziękuję za rady.

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #2636 przez paula321
Replied by paula321 on topic O:drętwienie nóg
Magnez możesz brać, ale idź koniecznie do lekarza i zrób badania, bo to może być coś neurologicznego.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena