× Choroby i niedyspozycje

Odstawianie leków

Więcej
6 miesiąc 3 tygodni temu #52524 przez jagna
Replied by jagna on topic Odstawianie leków
Rozmawiałam ostatnio lekarką, której ojciec doszedł do takiego samego wniosku jak twój szwagier. I po 2 zawałach, z migotaniem przedsionków odstawił wszystkie leki (a brał je garściami) i zostawił tylko jeden właśnie na migotanie przedsionków. I jest w doskonałej formie, a tylko zmienił nieco dietę i zaczął się ruszać, codziennie przejeżdża na rowerze długie trasy itp. Czyli można jak się chce.

Jagna

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 miesiąc 3 tygodni temu #52525 przez Tadeusz
Replied by Tadeusz on topic Odstawianie leków

jagna napisał: Rozmawiałam ostatnio lekarką, której ojciec doszedł do takiego samego wniosku jak twój szwagier. I po 2 zawałach, z migotaniem przedsionków odstawił wszystkie leki (a brał je garściami) i zostawił tylko jeden właśnie na migotanie przedsionków. I jest w doskonałej formie, a tylko zmienił nieco dietę i zaczął się ruszać, codziennie przejeżdża na rowerze długie trasy itp. Czyli można jak się chce.

No zobacz identyczna prawie sytuacja jak u mnie, bo biore tylko symbolicznie na to migotanie 2x dziennie po 100 mg, a zwazywszy ,ze kazali mi brac wczesniej 3x po 150 mg...to jest doopiero roznica. Takze od 2 miesiecy dziennie jedna godzinke poswiecam na ruch, tylko spacer srednim tempem i jest super, zadnych dolegliwosci.
Wracajac do tych domow starcow to chyba specjalnie w tych ludzi pakuja tyle lekow, bo widze ,ze najczesciej tylko sa zmeczeniu i spia niemal calymi dniami.
Maja spokuj, mniej pracy,a niektorzy mogliby zyc jeszcze do dzis. Pomyslec 90 lat i kilkanascie lekow dziennie, przeciez to szalenstwo...
Jak dozyje 80 i zaczne cos z glowa powoli miec, to zastrzege sobie ,ani jednego leku...i zapewne dluzsza i przyjemniejsza bedzie ta koncowka.

Nie wydawaj duszy swej smutkowi ani nie drecz siebie myslami.
(Madrosc Strycha)

Więcej
6 miesiąc 3 tygodni temu #52532 przez Tadeusz
Mam nadzieje, ze nikogo nie wystraszylem z tymi bypassami dajac tylko 7-8 lat zycia...Ale znacie mnie juz, zawsze najpierw napisze a pozniej zaczynam myslec...Zapewne tam gdzie byl bypass kilka latek to mozna teraz wstawic wspanialszy duzo sten ???
W tej sprawie to juz i kazdy kardiolog tylko dobrze poradzi...

(Madrosc Strycha)

Więcej
6 miesiąc 3 tygodni temu #52546 przez Tadeusz
Dzieki Adminko za wyodrebnienie tego tematu bo rzeczywiscie nie pasuje do "LP"...
Susen napisz prosze z czasem jak sie rozwinela sytuacja u taty, ciekawy jestem jak postapij ,jak sobie radzi.
Przekaz prosze duzo powodzenia oraz serdecznie pozdrowienia dla rodzicow.

(Madrosc Strycha)

Więcej
6 miesiąc 3 tygodni temu #52547 przez Susanah
Replied by Susanah on topic Odstawianie leków
Skoro mój post zniknął to z grubsza go powtarzam. Otóż tadeusz, mój tata jest w wieku zbliżonym do twojego szwagra. Przez całe aktywne życie nie dbał o zdrowie, źle się odżywiał, dużo palił i w ogóle się nie ruszał, wszędzie albo samochodem albo windą. Pierwszy zawał miał ok 20 lat temu a od drugiego minęło 5 lat. Papierosy rzucił po 2. zawale. Alkoholu specjalnie nie pił choć abstynentem nie był, ot okazjonalnie kieliszek wina lub piwo. I pewnie dlatego wątroba trzyma się jako tako, tylko problemy z układem krążenia, w tym oczywiście nadciśnienie i wysoki cholesterol. 2 lata temu przeszedł na emeryturę i postanowił wziąć sprawy swojego zdrowia w swoje ręce. Dużo czyta na temat zdrowego stylu życia, zmienił już dietę i zaczął się ruszać, w tym codzienne coraz dłuższe treningi na rowerku stacjonarnym. No i teraz myśli o odstawianiu leków. Skoro tyle robi już dla swojego zdrowia to nie chcę go zrażać ale z drugiej strony obawiam się efektu. I stąd moje pytanie do was. Wiem, że każdy organizm jest inny ale przykład twojego szwagra jest budujący. I w dodatku coraz częściej wychodzą na jaw ukrywane przez koncerny farmaceutyczne informacje o dramatycznych efektach ubocznych przyjmowanych długofalowo leków, w tym tych na cholesterol i nadciśninie. I stąd rodzą się wątpliwości.

Więcej
6 miesiąc 3 tygodni temu #52548 przez Tadeusz

Susanah napisał: Skoro mój post zniknął to z grubsza go powtarzam. Otóż tadeusz, mój tata jest w wieku zbliżonym do twojego szwagra. Przez całe aktywne życie nie dbał o zdrowie, źle się odżywiał, dużo palił i w ogóle się nie ruszał, wszędzie albo samochodem albo windą. Pierwszy zawał miał ok 20 lat temu a od drugiego minęło 5 lat. Papierosy rzucił po 2. zawale. Alkoholu specjalnie nie pił choć abstynentem nie był, ot okazjonalnie kieliszek wina lub piwo. I pewnie dlatego wątroba trzyma się jako tako, tylko problemy z układem krążenia, w tym oczywiście nadciśnienie i wysoki cholesterol. 2 lata temu przeszedł na emeryturę i postanowił wziąć sprawy swojego zdrowia w swoje ręce. Dużo czyta na temat zdrowego stylu życia, zmienił już dietę i zaczął się ruszać, w tym codzienne coraz dłuższe treningi na rowerku stacjonarnym. No i teraz myśli o odstawianiu leków. Skoro tyle robi już dla swojego zdrowia to nie chcę go zrażać ale z drugiej strony obawiam się efektu. I stąd moje pytanie do was. Wiem, że każdy organizm jest inny ale przykład twojego szwagra jest budujący. I w dodatku coraz częściej wychodzą na jaw ukrywane przez koncerny farmaceutyczne informacje o dramatycznych efektach ubocznych przyjmowanych długofalowo leków, w tym tych na cholesterol i nadciśninie. I stąd rodzą się wątpliwości.

Napisalas tez troche nowego- Fajnie... Mam troche wspolnego z Twoim tatem :)
Ja bym nieco przygasil ten taty szwung z tymi cwiczeniami, mozliwe ze przy tylu lekach lub tuz po nich, moze byc troche lub wiecej niebezpieczne ??
Wiem z wczesniejszego doswiadczenia jak ze zbyt duza euforia zaczynalem biegac czy pozniej szybko chodzic to predko wszystko konczylo na panewce. Organizm nie daje rady, a moze raczej zniechecenie przychodzi ?
Teraz od kilku miesiecy codziennie chodze 1 godzine ale tylko nieco szybszym tempem niz normalne, bez przesady jak juz nie mamy chocby po 40-ci...
Najwazniejsze jest aby ten ruch byl ciagly i nie wykanczal fizycznie to i serce sie wzmacnia. Wyprobowalem dopiero po latach co mi kardiolog kazal i rzeczywiscie po 3 miesiacach godzinnego spokojnego marszu, nie ma specjalnego zmeczenia,a kondycha bardzo sie poprawila, widze bo mam do domu pod duza gorke i wogole juz sie nie mecze. Takze wg. mnie najlepszy jest trening spokojny ale regularny bez wiekszego wysilku. Ja chodze o swicie bo i powietrze jest od miesiecy fajne zdrowe okolo 1-4 st...Super na serce, pluca i cala reszte.
O kurcze piszesz dlugofalowo,a wlasnie Brun lyka codziennie na nadcisnienie i cholesterol...Niby tylko to, ale znowu musze z nia porozmawiac. A ja sobie od wczoraj zmniejszylem (moje jednyne 2x dzienie) ze 100 mg...na ok.80....obcinam na oko :) Nie czuje aby bylo cos nie tak...
Co do cholesterolu to bym nie panikowal, kazdy organizm jest inny i jeden powinien miec 190, a inny najlepiej jak ma ok. 260 ? Wydaje mi sie jak ktos ma ponizej 300 to nie ma sensu nic brac, ja mialem cale zycie okolo 250-260 i bylo ok...Dali mi ten lek na obnizenie to zaczalem czuc sie gorzej. Zrobilem sobie dluga przerwe z braniem bo po calym opakowaniu spadl mi az do 160....Wystraszylem sie ,to nienormalne jak to dziala szybko...musi byc b. niezdrowe dla watroby ?
Po dlugiej przerwie mialem 230 i sprawdzilem biarac tylko 1/4 z opakowania i znowu na badanie krwi...Po tych kilkunastu tabletkach spadlo mi az do 180...
To nienormalne ale musi byc szkodliwe !! To byl koniec mojej przygody z tym lekiem, cisnienie mam zawsze niskie...jeszcze :)

(Madrosc Strycha)

Więcej
6 miesiąc 3 tygodni temu #52550 przez Tadeusz
Przemyslalem te nowa norme cholesterowa.?
Mam starego doswiadczonego lekarza domowego. Zawsze mi mowil, 260 jest ok...w normie. Bo genetycznie kazdy ma inaczej, niewykluczone ,ze i powyzej 300 moze byc ok...dla pewnych ludzi. A jesli ci zrzuca sobie do 200 to moga nabawic sie duzych klopotow zdrowotnych, pewnie i sercowych?
Teraz niedawno niby porobili jakies badania i wszyscy maja miec cholesterol do 200..??? To mi jest cholernie nielogiczne, podejrzane !
Czyli 90% ludzkosci swiata musi codziennie lykac leki na cholesterol, a jak podupadnie na zdrowiu to lepiej bo i inne leki pojda w ruch. Interes sie kreci ;)
Ale nie sluchajcie mnie ,moze to jest dobre tylko ja sie myle ?

(Madrosc Strycha)

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena