× Choroby i niedyspozycje

Stłuczone kolano

Więcej
1 rok 7 miesiąc temu #52053 przez telinka
Stłuczone kolano was created by telinka
Zaliczyłam kontuzję kolana na lodzie. :( Wygląda, że to tylko stłuczenie, bo zaraz po upadku mogłam jeszcze zginać nogę. Teraz puchnie jak bania i nie ma mowy o zginaniu. Zastanawiam się czy powinnam lecieć na SOR czy przeczekać. Doświadczyłyście takiej kontuzji? Co w takiej sytuacji robiłyście? Wiem, że na początku trzeba chłodzić, ale nie mam chłodzącego okładu ani lodu. Robilam więc tylko zimne okłady z mrożonek na zupę.:lol: Coś jeszcze?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 7 miesiąc temu #52058 przez jagoda
Replied by jagoda on topic Stłuczone kolano
Telinko, przy stłuczeniu kolana też występuje opuchlizna i mocno boli. Na początku dobrze robi chłodzenie, bo zapobiega opuchliźnie. Widocznie za słabo chłodziłać. Teraz najlepsze byłyby okłady albo żel z Altacetu. Na SOR bym nie szła ale w poniedziałek możesz pokazać kolano lekarzowi rodzinnemu i zapytać go co dalej.

Więcej
1 rok 7 miesiąc temu #52063 przez telinka
Replied by telinka on topic Stłuczone kolano
Pewnie faktycznie za słabo chłodziłam. Opuchlizna dalej się trzyma i teraz zeszła dodatkowo na łydkę. Altacetu nie mam ale jutro rano wpadnę do apteki i kupię. Mam nadzieję, że pomoże. Z tego co zorientowałam się w necie to wszystko trochę potrwa niestety.:(

Więcej
1 rok 7 miesiąc temu #52068 przez sylwia
Replied by sylwia on topic Stłuczone kolano
Znam ten ból, bo sama kiedyś stłukłam kolano. Niestety dochodzenie do formy trwało u mnie dobrych kilka tygodni. Jak opuchlizna zeszła ci niżej to staraj się jak najczęściej unosić tą nogę do góry, np gdy siedzisz oprzyj na krześle obok a nawet na stole czy biurku. No i smarowidła przeciwobrzękowe jak Altacet czy maść żywokostowa. No i pociesz się, że to tylko stłuczenie a mogło być gorzej. Aha, ja jeszcze na samym początku stosowałam homeopatyczną arnikę i pewnie dlatego nie miałam krwiaka.

Więcej
1 rok 7 miesiąc temu - 1 rok 7 miesiąc temu #52076 przez telinka
Dzięki Sylwio. U mnie niestety krwiak już jest i to ogromny. Unosić nogę też ciężko, bo boli jak diabli. Trochę przeraża mnie perspektywa kilku tygodni. A jak było u ciebie z chodzeniem? Używałaś jakichś kul czy lasek?

Więcej
1 rok 7 miesiąc temu #52084 przez sylwia
Replied by sylwia on topic Stłuczone kolano
Mnie też na początku było ciężko unosić nogę ale po tygodniu czy 10 dniach było lepiej. A kilka tygodni? Może u ciebie będzie to krócej, myśl pozytywnie. Nie używałam żadnych wspomagaczy chodzenia tylko kuśtykałam. Z każdym dniem było coraz lepiej, najgorsze były tylko schody.

Więcej
1 rok 7 miesiąc temu - 1 rok 7 miesiąc temu #52095 przez telinka
Schody to w ogóle masakra, podobnie jak wstawanie czy kładzenie się do łóżka. No i teraz opuchlizna z samego kolana zeszła niżej na podudzie i stopę. :( A czy ty miałaś przy takim stłuczeniu gorączkę?

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena