× Choroby i niedyspozycje

Wada wzroku - prezbiopia

Więcej
1 rok 11 miesiąc temu - 1 rok 11 miesiąc temu #51073 przez Esti
Wada wzroku - prezbiopia was created by Esti
Mam pytanie, bo dotychczas jeszcze nie spotkałam się z takim problemem. Zbliżam się już do 40-stki i zauważyłam, że pogarsza mi się wzrok - niby nic wielkiego, ale już muszę trochę dosuwać dalej książkę, żeby móc spokojnie czytać. Oczywiście, zanim wybiorę się okulisty poszukałam w internecie informacji na ten temat, i m.in. po artykule na tej stronie doszłam do wniosku, że to chyba początki prezbiopii? Czy faktycznie już tak szybko zaczynają się problemy ze wzrokiem? Przecież 40 lat to człowiek czuje się jeszcze stosunkowo młody. Czy może to być coś innego? A na starczowzroczność (bo to jest inna nazwa prezbiopii) mam jeszcze czas? Co o tym myślicie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 11 miesiąc temu #51085 przez sylwia
Replied by sylwia on topic Wada wzroku - prezbiopia
Niestety, starczowzroczność bywa już przed 40. i jedynym wyjściem są okulary do czytania. Najlepiej wybrać się do okulisty, żeby on ci sprawdził oczy i dobrał okulary.

Więcej
1 rok 11 miesiąc temu #51121 przez justyna
Replied by justyna on topic Wada wzroku - prezbiopia
Esti, okulary do czytania to nic strasznego. Ciesz się, że tylko taki problem masz. Tak czy siak do okulisty wybierz się, zwłaszcza że od 40. trzeba już regularnie sprawdzać oczy pod kątem jaskry.

Więcej
1 rok 11 miesiąc temu - 1 rok 11 miesiąc temu #51125 przez Esti
Replied by Esti on topic Wada wzroku - prezbiopia
Dzięki dziewczyny za słowa wsparcia. Macie racje, to w gruncie rzeczy nic strasznego. Byłam już u okulisty, trochę porozmawiałam, przepisałam mi okulary i jeszcze polecił poczytać sobie o prezbiopii na stronie [...], żeby spokojnie zapoznała się z problemem i uświadomiła sobie, że takie coś dotyczy właściwie wszystkich po 40-tce. Oczywiście nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, niektórzy problem bagatelizują, inni wolą nie iść do okulisty. A tu przecież naprawdę nie ma się czego wstydzić.

Więcej
1 rok 11 miesiąc temu #51149 przez sylwia
Dodatkowo polecam ćwiczenia, choćby te www.cyberbaba.pl/zdrowie/medycyna-natura...ia-na-poprawe-wzroku . Wbrew pozorom nie zajmują dużo czasu, bo można ćwiczyć nawet przy biurku w pracy, w czasie oglądania tv itp. Ja ćwiczę od roku i już odstawiłam okulary. Nie były silne, ale jednak.

Więcej
1 rok 11 miesiąc temu #51164 przez jagna
Replied by jagna on topic Wada wzroku - prezbiopia
A ja mam jedno oko do dali a drugie do bliży więc prawdopodobnie nigdy nie będę potrzebować okularów ani do czytania ani do dali. Taka moja uroda.;)

Jagna

Więcej
1 rok 11 miesiąc temu #51175 przez sylwia
Szczęściara z ciebie. Też chciałabym mieć taką urodę.:laugh:

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena