× Choroby i niedyspozycje

Mocne stłuczenie ręki

• Anonim
  • Autor
  • Gość
  • Gość
2 lata 3 miesiąc temu #49744 przez Anonim
Mocne stłuczenie ręki was created by Anonim
Moja nastoletnia córka przewróciła się na rolkach. Niby nic wielkiego sie nie stało ale jakoś tak na rękę upadła że bardziej ucierpiała właśnie ręka niż nogi. Byliśmy na prześwietleniu i to tylko stłuczenie ale dosyć mocne. Mamy smarować mascią przeciwbólową, ewentualnie podawać paracetamol jakby ból sie nasilał np. na zmianę pogody. I teraz pytanie: jaką maść byście polecali, najlepiej bez recepty? Dodam że zaczyna jej to puchnąć i troche sie martwię czy w coś gorszego sie nie przerodzi. Jakies krwiaki albo coś…

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu #49746 przez jagoda
Replied by jagoda on topic Mocne stłuczenie ręki
Na stłuczenia maścią przeciwbólową? Ja zawsze stosuję w takim przypadku maść arnikową i dodatkowo zaraz po wypadku homeopatyczną arnikę. I zawsze działa. Zwłaszcza homeopatyczne granulki doustne, tyle tylko że trzeba je zażywać od razu po urazie i wtedy ból szybko znika i nie ma krwiaków ani opuchlizny.

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu #49753 przez meg
Replied by meg on topic Mocne stłuczenie ręki
Potwierdzam skuteczność arniki. Zawsze ją mam w apteczce. Możesz jeszcze spróbować przetworów z żywokostu. Najłatwiej dostać maść, powinna być w każdej aptece. Tu masz opis w jakich przypadkach się stosuje www.cyberbaba.pl/zdrowie/ziololecznictwo...na-rany-i-stluczenia

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu #49758 przez kaya
Replied by kaya on topic Mocne stłuczenie ręki
Jakbym ja miala z każdym siniakiem mojego syna chodzic na prześwietlenie to chyba byśmy sie musieli przeprowdzić bliżej szpitala bo nie opłacałoby sie od niego odjeżdzać :D Ja mu tylko lód przykładam a potem oboje zapominamy że było stłuczenie. No ale jak mówisz że u was jakieś bardziej rozległe to nie wnikam. Ale lód polecam bardzo, tylko od razu po wypadku, bo nie puchnie potem tak bardzo.

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu #49763 przez jonca
Replied by jonca on topic Mocne stłuczenie ręki
Stłuczenie stłuczeniu nie równe. Jeśli dziewczyna upadła na rękę to równie dobrze mogłoby być złamanie i dobrze, że prześwietlenie to wykluczyło. Lód jest dobry ale od razu jak stłuczenie, a potem tak jak piszą dziewczyny wyżej arnika lub żywokost.

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu #49769 przez SulphurZdroj
Replied by SulphurZdroj on topic Mocne stłuczenie ręki
Opuchlizna to klasyczny objaw stłuczenia, nie ma powodów do niepokoju. Jeśli skonsultowaliście się z lekarzem i nie wykrył żadnych nieprawidłowości, pozostaje zadbać o rękę poprzez uśmierzanie bólu i stosowanie maści, która przyspieszy proces regeneracji. Taka jest właśnie maść borowinowa od Sulphur z Buska Zdrój ( www.sulphur.com.pl/masc-borowinowa/ ). Działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, a przy tym wpływa na lepsze wchłanianie się wysięków i przyczynia się do sprawnego ustępowania zmian pourazowych. Najlepsze rezultaty przynosi klasyczny masaż z wykorzystaniem maści borowinowej. Możesz kupić ją w większości aptek, ale uważaj, aby nie pomylić jej z produktem kosmetycznym innego producenta, który nie ma nic wspólnego z właściwościami leczniczymi.

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu #49782 przez jonca
Replied by jonca on topic Mocne stłuczenie ręki
Kiedyś kupiłam jakąś maść borowinową ale nie pamiętam już z jakiej firmy. Niestety brudziła i dlatego za często jej nie stosowałam. Czy ta wasza też brudzi?

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena