× Choroby i niedyspozycje

Nadciśnienie - normy

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu #49708 przez jagoda
Nadciśnienie - normy was created by jagoda
Słyszeliście, że w Stanach obniżają normę określającą od kiedy podwyższone ciśnienie traktuje się jako nadciśnienie wymagające leczenia? Do tej pory skurczowe do 140 uznawane było jako normalne tak jak u nas, a teraz ma być 130. :ohmy: I pewnie Europa wkrótce pójdzie w ich ślady. Nie uważacie, że to przesada? Toż co druga osoba będzie musiała leczyć się na nadciśnienie. I ja pewnie też.:(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu #49716 przez sylwia
Replied by sylwia on topic Nadciśnienie - normy
Wg mnie to wynik działania lobby firm farmaceutycznych. Jak mój tata zaczynał leczyć nadciśnienie to normą było ciśnienie 160 na 90.

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu #49729 przez kasiula
Replied by kasiula on topic Nadciśnienie - normy
W domu rodziców jest kilkuletni aparat do mierzenia ciśnienia i na nim jest zaznaczone, że normalne jest do 160 chyba na 90. A teraz już przy 150 dają leki na nadciśnienie.;)

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu #49735 przez blanka
Replied by blanka on topic Nadciśnienie - normy
Przypomina mi to sytuację z normami na cholesterol. Też koncerny farmaceutyczne lobbowały za tym i po zmianie ich zyski gwałtownie podskoczyły, bo większości dorosłych lekarze zaczęli przepisywać statyny na zbicie cholesterolu.:(

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu #49751 przez kamilka
Replied by kamilka on topic Nadciśnienie - normy

kasiula napisał: W domu rodziców jest kilkuletni aparat do mierzenia ciśnienia i na nim jest zaznaczone, że normalne jest do 160 chyba na 90. A teraz już przy 150 dają leki na nadciśnienie.;)

To jeszcze chyba zależy od wieku pacjenta i tego czy cierpi na choroby układu krążenia. Jeśli to senior i w dodatku zdrów to akceptuje się ciśnienie do 160/90.

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu #49767 przez sylwia
Replied by sylwia on topic Nadciśnienie - normy

kamilka napisał: Jeśli to senior i w dodatku zdrów to akceptuje się ciśnienie do 160/90.

To teoria, a w praktyce niezupełnie tak jest. Mój tata bierze tabletki, by obniżyć ciśnienie do 130/90.

Więcej
2 lata 3 miesiąc temu #49791 przez kasiula
Replied by kasiula on topic Nadciśnienie - normy
Mój tata ma problemy z krążeniem w nogach i po zbiciu ciśnienia do 120-130 miał problemy z chodzeniem z powodu bólu w nogach. I dlatego teraz na zlecenie kardiologa ma utrzymywane ciśnienie na poziomie 140-150. Ale mamie lekarze już zbijają do max 130.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena