× Choroby i niedyspozycje

Chcę walczyć ze swoim uzaleznieniem.

• Anonim
  • Autor
  • Gość
  • Gość
2 lata 7 miesiąc temu #48703 przez Anonim
Witam wszystkich. długo zbierałam się żeby napisać, długo też nie dostrzegałam u siebie problemu, ale teraz mysle, że czas zawalczyć o siebie i swoją przyszłość. Przyznaję że jestem uzalezniona od alkoholu :( Nawet nie wiem dokładnie ile to trwa, bo zawsze byłam imprezowa i popijałam, ale od pewnego czasu utrudnia mi to, a czasem wręcz uniemozliwia normalne funkcjonowanie. Możecie coś mi polecić?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 7 miesiąc temu #48707 przez federalna
Replied by federalna on topic Chcę walczyć ze swoim uzaleznieniem.
Chyba Cię rozumiem, bo przechodziłam to 2 lata temu. Też lubiłam sobie wypić, ale długo nie widziałam w tym żadnego problemu. dobrze, ze moja rodzina w porę zareagowała i namówiła mnie na pobyt w specjalnym ośrodku. na początku oczywiście nie chciałam o tym słyszec, ale w końcu dałam się przekonać bo bałam się, że odbiorą mi dzieci. teraz już niepiję i tobie też doradzam wyjazd na leczenie.

Więcej
2 lata 7 miesiąc temu #48739 przez Słowikowa
Replied by Słowikowa on topic Chcę walczyć ze swoim uzaleznieniem.
A możesz coś więcej napisac mi na temat tego ośrodka w którym byłaś? Ile tam przebywałas? Myślisz, ze nie ma innego wyjścia niż pobyt w takim miejscu?

Więcej
2 lata 7 miesiąc temu #48742 przez federalna
Replied by federalna on topic Chcę walczyć ze swoim uzaleznieniem.
No ja teraz, jak patrzę na to wszystko z pewnego dystansu, to myślę że ośrodek był dla mnie najlepszym możliwym rozwiązaniem. Był to Ośrodek leczenia terapii uzależnień Oaza, w którym przebywałam 4 tygodnie. Było ciężko, szczególnie na początku ale byli tam nawet spoko terapeuci, którzy poświęcali mi sporo uwagi. Poza tym ciągle powtarzałam sobie że robie to dla dzieci. No i jakoś powoli zaczęłam wychodzić z uzależnienia.

Więcej
2 lata 6 miesiąc temu #48748 przez helsey1
Replied by helsey1 on topic Chcę walczyć ze swoim uzaleznieniem.
Znajomy kiedyś był w takim ośrodku. To pomaga, ale najważniejsze w tym wszystkim jest i tak samozaparcie

Więcej
2 lata 6 miesiąc temu #48763 przez nastunia
Replied by nastunia on topic Chcę walczyć ze swoim uzaleznieniem.
Ja również leczyłam się w tym ośrodku, tylko że ambulatoryjnie. Specjaliści którzy mnie diagnowali powiedzieli mi, że na tym etapie uzaleznienia nie musze przebywać w ośrodku 24 h na dobę. Chodziłam więc na spotkania i powoli zaczynałam wychodzić na prostą. Dużo pomogli mi ci specjaliści z ośrodka i rodzina też.

Więcej
2 lata 6 miesiąc temu #48769 przez Happymonter
Replied by Happymonter on topic Chcę walczyć ze swoim uzaleznieniem.
No a ja trafiłem do tego ośrodka, gdy byłem mocno uzalezniony od hazardu. Spędziłem tam chyba pótora miesiąca, ale nie żałuję. Hazard odebrał mi wszystko – rodzinę, prace, przyjaciół i pieniądze. Gdyby nie ośrodek, to nie wiem jakby wyglądało teraz moje zycie, być moze skończył bym pod mostem...

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena