× Choroby i niedyspozycje

Bolące i spuchnięte kolano

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu #47020 przez kaya
Bolące i spuchnięte kolano was created by kaya
Nie wiem co mi sie stało w kolano bo ani żadnego upadku nie zaliczyłam ani nie uderzyłam sie (no chyba ze nie pamietam, też tak czasem jest). Puchnie mi kolano z rana po wstaniu z łóżka i przy tym troche boli, póxniej jak to rozchodze to przechodzi w ciągu dnia ale najgorzej jest własnie z nocy. Co to moze byc i jak temu zaradzić? Troche jestem za młoda na takie wstawanie z łożka z bólem co rano

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu - 2 lata 10 miesiąc temu #47022 przez dariajaniak
Replied by dariajaniak on topic Bolące i spuchnięte kolano
Może to być spowodowane ograniczeniem ruchomości stawów kolanowych, wynikających z ich naturalnego zużycia. Dlatego moim zdaniem warto, abyś spróbowała poprawić kondycję swoich stawów. Polecam odpowiednio dobrane ćwiczenia, które sprawią, że Twoje stawy poprawią swoją ruchomość. Ważne jest też uzupełnienie kwasu hialuronowego oraz siarczanu chondroityny, a więc dwóch składników, które naturalnie występują w stawie. Niestety z biegiem czasu ich ilość się zmniejsza, dlatego warto przyjąć suplementację preparatem na stawy Hyalutidin. Dzięki doustnej formie jest bardzo wygodny. Można go stosować jako uzupełnienie diety w okresie dużego przeciążenia stawów.

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu #47030 przez kinga
Replied by kinga on topic Bolące i spuchnięte kolano
Kaya, powinnaś zrobić jakieś badania, rentgen itp i iść do ortopedy, bo z kolanem nie ma żartów. Ja kiedyś miałam podobnie po kontuzji i zlekceważyłam to. W efekcie przez kilka lat odzywało mi się to kolano. Wystarczyło, że źle stąpnęłam albo pogoda nie ta i kolano znowu mnie bolało i aż kulałam. Od 2 lat mam spokój, ale nie mam pewności czy bóle nie powrócą.

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu #47047 przez izabell_no
Replied by izabell_no on topic Bolące i spuchnięte kolano
obstawiam ze jednak sie gdzies uderzyłas i nie przywiązałaś do tego wagi, a kolano pamięta ;) kup sobie maśc, powcieraj przez pare dni regularnie i zobaczysz czy przejdzie, jak nie przejdzie no to pozostaje wizyta w przychodni. aha! moja babcia przykładała sobie surowe liście kapusty jak ją bolały stawy, spróbuj co ci zależy ;)

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu #47052 przez raviola
Replied by raviola on topic Bolące i spuchnięte kolano
Kaya, boli cię tylko jedno kolano? Jeśli tak, to może to też być borelioza stawowa. Nie kojarzysz ugryzienia przez kleszcza?

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu - 2 lata 10 miesiąc temu #47055 przez MagdaLenka
Replied by MagdaLenka on topic Bolące i spuchnięte kolano
Zakup sobie najpierw maść a jak nie przejdzie udaj się do lekarza . Ta apteka xxx ma bardzo ogromny wybór w przystępnych cenach , ostatnio córce kupiłam termometr i termofon.

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu #47067 przez SulphurZdroj
Replied by SulphurZdroj on topic Bolące i spuchnięte kolano
Takie bóle i opuchlizna mogą być objawami choroby reumatoidalnej. Czy w Twojej rodziny były przypadki tego typu zachorowań? Jeżeli tak, predyspozycje genetyczne zwiększają ryzyko rozwoju chorób reumatycznych. Najlepiej będzie skonsultować się z lekarzem, bo im wcześniej padnie diagnoza, tym więcej można zdziałać w zakresie łagodzenia jej skutków i leczenia. Póki co proponuję Ci zakup maści borowinowej albo żelu borowinowego reumogel marki Sulphur. Zawierają aktywne biologicznie kwasy humusowe, sole mineralne, jony ważnych pierwiastków chemicznych oraz inne mikroelementy. Produkty te wytwarzane są w mieście uzdrowiskowym Busko Zdrój, wyłącznie z naturalnych składników, z myślą o tych, którzy cierpią na dolegliwości reumatoidalne, ale nie mają możliwości skorzystania z leczenia sanatoryjnego. Na stronie internetowej znajdziesz wykaz wszystkich leków przeciwreumatycznych, jakie oferujemy: www.sulphur.com.pl/leki-przeciwreumatyczne/ . W razie pytań służę poradą.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena