× Choroby i niedyspozycje

Mąż – alkoholik. Gdzie leczyć chorobę alkoholową?

Więcej
3 lata 3 miesiąc temu #45343 przez chuda
Dobrze brzmi: potrzebuje wsparcia. Gorzej z realizacją gdy taki facet sam nie wykazuje dobrej woli i nie ma ani krzty samodyscypliny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 3 miesiąc temu #45378 przez Kamila
Nikt nie mówił że będzie to proste. Dużo zależy od tego gdzie tak naprawdę leży problem. Jedni piją bo lubią, drudzy bo nie mogą sobie poradzić z problemem. Tych pierwszych będzie wyjątkowo ciężko odciągnąć od picia, ale te osoby, które mają jakieś problemy emocjonalne po prostu potrzebują wsparcia. Może to być rozmowa o problemach czy pomoc psychologiczna, cokolwiek. Bliskim należy pomagać, jeżeli tylko jest taka możliwość.

Firma sprzątająca - http://silver-service.pl/

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu #45876 przez dyntka
Czy każdy alkoholik przed rozpoczęciem psychoterapii musi przejść detoks, a jeśli tak to jak to w ogóle wygląda i gdzie można się na takie coś zgłosić?

Więcej
3 lata 1 miesiąc temu #45878 przez ostry_sprzeciw
Nie kazdy musi isc na detoks. Powiem wiecej, niewielu alkoholikow idzie na detoks, bo zwyczajnie nie ma miejsc w szpitalach, a na prywatne detoksy malo kogo stac. Ja akurat przed rozpoczeciem terapi bylem na detoksie, bo zwyczajnie tego potrzebowalem, ale mam mnustwo juz niepijacych kolegow, ktorzy radzili sobie bez detoksu. Tylko po prostu trzeba miec duza sile woli zeby przeprowadzic takie samooczyszczenie organizmu. Osobiscie nie dalem rady.

Więcej
3 lata 1 miesiąc temu #45888 przez liniowa
Z tego co słyszałam, to jak chcesz się leczyć prywatnie to w Poznaniu detoks można załatwić od reki. Zresztą w tym wątku ktoś już pisal o prywatnym ośrodku z Poznania, gdzie jest oddział odtruc dla alkoholików. A jak wygląda taki detoks? Wydaje mi się, że podłaczają człowieka do różnych kroplówek i płuczą mu w ten sposób organizm z resztek alkoholu, uzupełniają minerały i witaminy. Wiesz, jak ktoś jest fizycznym wrakiem to trudno żeby miał siłe zacząć leczyc swoją psyche i chyba w tym sensie detoks może rzeczywiście niektórym osobom pomoc.

Więcej
3 lata 1 miesiąc temu #45894 przez dyntka
nie żebym się jakoś obraziła, ale z tym detoksem to nie o mnie chodzi:) po prostu szukam informacji dla kogoś z mojego bliskiego otoczenia, wiem że ma pewne problemy w rodzinie, własnie na tle alkoholowym i chciałbym coś doradzić. Czy ten prywatny detoks w tym poznańskim ośrodku jest skuteczny, czy jest drogi, ile trwa i gdzie konkretnie trzeba się zgłosic?

Więcej
3 lata 1 miesiąc temu #45897 przez Słowikowa
Z mojego doświadczenia wynika, że jest skuteczny. Co do czasu potrzebnego do oczyszczenia organizmu z alkoholu i toksyn to jest zawsze indywidualna sprawa, ale mysle że sam detoks nie będzie krótszy niż trzy dni. W kwestii ceny to zależy czy w grę wchodzi leczenie stacjonarne, czy ambulatoryjne. W tym serwisie poznandetoks.pl znajdziesz wszystkie potrzebne Ci informacje. Jak będziesz chciała dokładnie ustalić cene leczenia to po prostu do nich zadzwoń. Jak na prywatny ośrodek zawsze możesz liczyć tam na miłą i profesjonalna obsługe. W państwowych szpitalach o czymś takim jak empatia raczej możesz zapomnieć.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena