× Choroby i niedyspozycje

zaparcia u dwulatki

Więcej
4 lata 6 miesiąc temu #39023 przez slejsza
zaparcia u dwulatki was created by slejsza
Potrzebuje pomocy w temacie zaparć u dzieci. Moja córka ma średni apatyt. Raz zje dużo raz mało, czesto gardzi warzywami a je samo mięso.Zaczęły się u niej pojawiać zaparcia nie i wiem jak jej pomóc. Jaki lek podać, jak urozmaicić diete by zaczeła jeść wartościowe produkty ;(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 6 miesiąc temu #39024 przez blondynka
Replied by blondynka on topic zaparcia u dwulatki
Slejdza, sama doprowadziłaś do zaparć u dziecka, godząc się na to, że je co chce. I może jeszcze mało się rusza? Żadne leki, tylko zmiana diety, przede wszystkim więcej warzyw i owoców. Jeśli apetyt zmienny to zastanów się czy dziecko nie podjada np słodyczy między posiłkami i czy je regularnie.

Więcej
4 lata 6 miesiąc temu #39034 przez slejsza
Replied by slejsza on topic zaparcia u dwulatki
Wiesz domyslam się że to moja wina.. ale uwierz na siłę nie bede jej karmiła.. staram się wiele rzeczy przemycać, robić koktajle, czy pierogi które lubi z mięsem i szpiankiem i innymi zdrowymi produktami. Wczoraj w aptece polecili nam dicopeg junior i pomogło już Kasi, ale dzięki za rady. Słodyczy nie je - przynajmniej przy mnie, a jest ze mną niemal 24 godziny na dobę 7 dni w tyg.. już sama nie wiem co robic.

Więcej
4 lata 6 miesiąc temu #39049 przez kinga
Replied by kinga on topic zaparcia u dwulatki
Moim zdaniem slejsza, powinnaś być bardziej stanowcza. Preferencje żywnościowe wyrabiają się w pierwszych latach życia. Jeśli teraz nie przekonasz dziecka do warzyw i owoców, nie zrobisz tego nigdy. A tak na marginesie, pierogi to nie najlepsze danie przy zaparciach.

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu - 4 lata 1 miesiąc temu #41493 przez malgosiaczek
Replied by malgosiaczek on topic zaparcia u dwulatki
Hmm jesli chodzi o zaparcia u dzieci to jest to temat dosc powszedni. Starajmy sie w diecie dziecka 'przemycac' takze produkty z blonnikiem, oraz ograniczac produkty, ktore powoduja zaparcia - wtedy problemu po prostu nie bedzie. Chociaz czasem dzieci nie wyprozniaja sie codziennie - tez to jest normalne i nie ma zbytnio co sie stresowac.

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu #41498 przez Kamila
Replied by Kamila on topic zaparcia u dwulatki
Zaparcia u dzieci często się zdarzają. Mój syn je wszystko i nie przepada za słodyczami a i tak zdarzają mu się zaparcia. Ale zauważyłam, że jak je dużo mleka, jogurtów i owoców to problem z głowy. Dawaj córce jogurty naturalne, jabłka, możesz także dawać jej suszone śliwki. Ja bym żadnych syropów nie dawała, bo to chemia.

Firma sprzątająca - http://silver-service.pl/

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena