× Choroby i niedyspozycje

co na skurcze?

Więcej
5 lata 2 miesiąc temu #35987 przez panna_zuzanna
co na skurcze? was created by panna_zuzanna
Jak w temacie- mam straszny problem ze skurczami w łydkach. Łapią mnie w najmniej oczekiwanych momentach i nie dają żyć. Co robić? Niby łykam magnez, ale to chyba nie wystarczy, nie wiem, może jakieś za słabe dawki albo kupiłam jakiś kiepsko przyswajalny.. Piję sporo kawy, to pewnie go sobie wypłukuję, ale bez kawy nie potrafię funkcjonować. Łykać podwójną dawkę? Magnez można przedawkować?

Gdy w grę wchodzi ta­lia, ko­biety sta­wiają wszys­tko na jedną kartę

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 2 miesiąc temu #35991 przez jagoda
Replied by jagoda on topic co na skurcze?
Oczywiście, że można przedawkować, jak każdy suplement zresztą, bo wymagane są odpowiednie proporcje między poszczególnymi składnikami. Poszukaj trochę, bo na tym forum jest już wątek na ten temat.

Więcej
5 lata 2 miesiąc temu #36007 przez panna_zuzanna
Replied by panna_zuzanna on topic co na skurcze?
OK, dzięki poszukam, chociaż w międzyczasie wyczytałam, że magnezu tak jak witaminy c jednak nie da się przedawkować

Więcej
5 lata 2 miesiąc temu - 5 lata 2 miesiąc temu #36009 przez kamilka
Replied by kamilka on topic co na skurcze?
I tu się mylisz. Potrzebna jest równowaga między poszczególnymi składnikami. Przykładowo proporcje między wapniem i magneem to 2:1. Jeśli magnezu jest więcej to będziesz miała niedobory wapnia. Co więcej będą problemy z przyswojeniem tej nadwyżki magnezu przy niedoborach wapnia. Podobne relacje występują z cynkiem, selenem, molibdenem (ważny dla kości, podobnie jak wapń).
A z witaminą C też nie do końca jest tak, że jest nieszkodliwa. Nadmiar jest wprawdzie wydalany z moczem ale bardzo obciąża nerki i może nawet je uszkodzić, nie mówiąc o tym, że uszkadza śluzówkę żołądka, bo to przecież kwas.
Prawdą jest, że trudno jest przedawkować witaminy i minerały z żywności, choć jest to też możliwe. Np osoby spożywające wyjątkowo dużo żółtego sera mogą mieć niedobory magnezu czy cynku bo ser żółty to sam wapń i zero magnezu czy cynku. ;)

Więcej
5 lata 2 miesiąc temu - 5 lata 2 miesiąc temu #36016 przez halina
Replied by halina on topic co na skurcze?
Spróbuj brać magnez z potasem. Wielu producentów ma w swojej ofercie takie zestawy i zwykle nazywa się to Magnez Skurcz. Ale nie przesadzaj z dawkowaniem i jak nie pomaga to odstaw i zrób jakieś badania.

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #36047 przez panna_zuzanna
Replied by panna_zuzanna on topic co na skurcze?
Spokojnie, przecież nie mam zamiaru połykać opakowania dziennie :)
Dziękuję, poszukałam, tego specjalnie na skurcze. Farmaceutka mi doradziła Chela Mag b6 Skurcze, ma magnez, potas i witaminę b6 i podobno jest to wszystko w najbardziej przyswajalnej formie, więc mam nadzieję, że pożegnam skurcze raz a dobrze. Jak się okazuje, ten który brałam wcześniej, kupiłam na zasadzie dużo tabletek a tani jak barszcz i się nabrałam. Bo był w jakiejś bardzo słabo przyswajalnej formie, więc równie dobrze mogłam go nie brać wcale :/

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #36061 przez jamaja
Replied by jamaja on topic co na skurcze?
Kiedyś łykałam magnez chelatowany z Olimpu i rzeczywiście wyglądało, że jest dobrze przyswajalny. Tylko nie wiem co oni ładują do tej kapsułki, bo trzeba ją popić całą szklanką wody, w przeciwnym przypadku długo leży na żoładku. Łykam magnez wieczorem, bo lepiej po nim się śpi, ale szklanka wody wieczorem robi swoje i trzeba w nocy wstawać. ;) I dlatego przerzuciłam się z chelatu na cytrynian i już jest ok.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena