× Choroby i niedyspozycje

Uszkodzona torebka stawowa stawu skokowewgo

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #35813 przez panna_zuzanna
Uszkodzona torebka stawowa stawu skokowewgo was created by panna_zuzanna
Hej,
Dwa tygodnie temu niefortunnie się poślizgnęłam wychodząc z wanny i skręciłam nogę. Okazuje się, że mam uszkodzoną torebkę stawową i naderwane ścięgna. Boli jak diabli. Opuchlizna już niby schodzi, ale trochę się martwię, że ten ból nadal jest mocno dotkliwy. Nie powinno już być poprawy w tym temacie? Macie jakieś rady?

Gdy w grę wchodzi ta­lia, ko­biety sta­wiają wszys­tko na jedną kartę

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #35835 przez weronika
Replied by weronika on topic Uszkodzona torebka stawowa stawu skokowewgo
Zimne okłady, usztywnienie stawu i w ogóle oszczędzanie. Ból potrafi długo odzywać się, zwłaszcza jeśli nie odciążysz tego stawu. Zresztą jeszcze przez wiele tygodni a nawet miesięcy będziesz musiała uważać na ten staw, bo skręcenia lubią się odnawiać. Ja kiedyś po skręceniu nogi w kostce odczuwałam skutki przez wiele lat i musiałam odstawić narty.

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #35836 przez kamilka
Replied by kamilka on topic Uszkodzona torebka stawowa stawu skokowewgo
A z ziołowych środków może maść żywokostowa?

• katarynka
  • katarynka Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądająca
  • Zaglądająca
  • Le­piej wal­czyć za coś, niż żyć bez celu
Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #35851 przez katarynka
Replied by katarynka on topic Uszkodzona torebka stawowa stawu skokowewgo

weronika napisał: Zimne okłady, usztywnienie stawu i w ogóle oszczędzanie. Ból potrafi długo odzywać się, zwłaszcza jeśli nie odciążysz tego stawu. Zresztą jeszcze przez wiele tygodni a nawet miesięcy będziesz musiała uważać na ten staw, bo skręcenia lubią się odnawiać. Ja kiedyś po skręceniu nogi w kostce odczuwałam skutki przez wiele lat i musiałam odstawić narty.

Aktualnie zorganizowałam sobie stabilizator i jest trochę lepiej. Trochę masakra, bo mieszkam na 3 piętrze bez windy :/ Dzięki za uspokojenie. To znaczy, nie pociesza mnie fakt, ze tak długo to może się odzywać, ale jednak trochę lepiej mi ze świadomością, że to nie jest tak, ze tylko mi się "gnoi" i że to nie jest np tak, że myślę, że to skręcenie a okaże się, że to coś poważniejszego

Pot­rze­ba dwóch lat, aby nau­czyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nau­czyć się milczeć

• katarynka
  • katarynka Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądająca
  • Zaglądająca
Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #35852 przez katarynka

kamilka napisał: A z ziołowych środków może maść żywokostowa?

O! Nie znałam! Dzisiaj kupię! Dziękuję :)

Pot­rze­ba dwóch lat, aby nau­czyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nau­czyć się milczeć

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #35865 przez meg
Potwierdzam co pisze Weronika. Ja też kiedyś skręciłam nogę w kostce na nartach i dłuuugo mi się to ciągnęlo. I nawet jak w końcu minęlo, to wystarczyło źle stąpnąć, by dolegliwości wróciły. ;)

• katarynka
  • katarynka Avatar
  • Wylogowany
  • Zaglądająca
  • Zaglądająca
Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #35885 przez katarynka
Zuzanno jak Twoja noga? Bo się tak bezczelnie wpięłam w Twój wątek traktując go jak własny? Mam nadzieję, ze mi wybaczysz i się nie pogniewałaś. Ja byłam dzisiaj u lekarza, bo znowu napuchłam, a już przecież nie powinnam po takim czasie. Okazuje się, że nawet na noc nie powinnam się pozbywać stabilizatora. Swoją drogą jak my to wszystkie robimy, że się tak uszkadzamy na każdym kroku? :D

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena