× Choroby i niedyspozycje

Badanie USG

Więcej
5 lata 5 miesiąc temu #33920 przez jasmin
Replied by jasmin on topic Badanie USG
Może popytaj wśród znajomych kogo polecają, na pewno niejedni robili to badanie.
Ja po prostu zrobiłam badanie prywatnie ale miałam pewność, że było dobrze wykonane.
Takich badań nie robi się często więc czasem lepiej zapłacić i nie bać się, że coś będzie nie tak.
Jeśli nie jestem pewna to dyskretnie pytam albo czasem można znaleźć w internecie opinie o danym lekarzu i jego kwalifikacjach.

" Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada a nikt nie wie, że mu brakuje."
> Benjamin Franklin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 5 miesiąc temu #33921 przez margot
Replied by margot on topic Badanie USG
Ja też zamierzam zrobić to prywatnie. Chodzi tylko o to, że w prywatnych gabinetach często są użytkowane aparaty już wyeksploatowane gdzie indziej i nawet dobry fachowiec nie dostrzeże wielu nieprawidłowości, bo obraz jest rozmyty. Albo przeciwnie, będzie dopatrywał się np raka, tam gdzie go nie ma, tylko aparat pokazuje coś niewyraźnie.

Więcej
5 lata 5 miesiąc temu #33925 przez halina
Replied by halina on topic Badanie USG
To nie patrz na cenę margot, tylko idź do renomowanej przychodni. Albo zapytaj swojego lekarza co poleca, oni mają rozeznanie gdzie badania są wiarygodne.

Więcej
5 lata 5 miesiąc temu #33998 przez NataliaCyber
Replied by NataliaCyber on topic Badanie USG
Moja sistra miała niedawno usg w Łodzi, jeśli jestes z tych okolic to pisz, polecę ci dobre miejsce, bo wiem, że siostra była bardzo zadowolona z badania

Więcej
5 lata 5 miesiąc temu #34002 przez margot
Replied by margot on topic Badanie USG
Dzięki za propozycję Natalio, ale Łódź jest mi nie po drodze. Chyba na razie odpuszczę sobie to USG, zwłaszcza że nic mi nie dolega i to miało być badanie profilaktyczne.

Więcej
5 lata 5 miesiąc temu #34019 przez halina
Replied by halina on topic Badanie USG
Nie załamuj się margot. Chciałaś zrobić to badanie, to zrób. Zapytaj twojego lekarza jaki gabinet poleca.

Więcej
9 miesiąc 3 tygodni temu #54822 przez nasti
Replied by nasti on topic Badanie USG
Oczywiście, że USG lepiej zrobić w sprawdzonym, dobrym gabinecie z nowoczesnym sprzętem i co jeszcze ważniejsze, u lekarza, który cieszy się dobrą opinią. Ja co prawda badanie to miałam tylko 3 razy w ciąży. Raz na NFZ, dwa razy u dr. Wioletty Rozmus-Warcholińskiej z Częstochowy i mam porównanie. Badanie trwało znacznie dłużej, spokojniej, doktor dokładnie opowiadała co widzi. Dopiero prywatna wizyta mnie uspokoiła.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena