× Choroby i niedyspozycje

Grypa, grypa

Więcej
3 lata 8 miesiąc temu #44356 przez ksenia
Replied by ksenia on topic Grypa, grypa
U mnie szpital, wszyscy chorują i nie ma nawet komu iść na zakupy.:(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 6 miesiąc temu - 3 lata 6 miesiąc temu #44968 przez mama_adasia
Replied by mama_adasia on topic Grypa, grypa
ja zawsze zanim pojde do lekarza upewniam sie czy to grypa czy zwykle przeziebieie i w rozpoznaniu pomaga mi ten art vitispharma.pl/grypa-a-przeziebienie-jak-je-odroznic jesli to przeziebienie to biore leki bez recepty i do lozka a jesli grypa to ide profilaktycznie by mi osluchal pluca itd aby miec pewnosc ze nie rozwija sie tam zadne zapalenie ani nic

Więcej
3 lata 6 miesiąc temu #44980 przez olga
Replied by olga on topic Grypa, grypa

mama_adasia napisał: ja zawsze zanim pojde do lekarza upewniam sie czy to grypa czy zwykle przeziebieie i w rozpoznaniu pomaga mi ten art vitispharma.pl/grypa-a-przeziebienie-jak-je-odroznic jesli to przeziebienie to biore leki bez recepty i do lozka a jesli grypa to ide profilaktycznie by mi osluchal pluca itd aby miec pewnosc ze nie rozwija sie tam zadne zapalenie ani nic

I rozsiewasz wirusa. Moim zdaniem nawet na grypę najlepsze jest wygrzanie i babcine sposoby. No chyba, że choroba nie mija albo zaostrza się. I wtedy lepiej zamówić wizytę domową.

Więcej
3 lata 6 miesiąc temu #45101 przez ninka87
Replied by ninka87 on topic Grypa, grypa
Z doświadczenia wiem, że na taką prawdziwą grypę nie pomogą tylko domowe sposoby. Prawdziwą czyli temperatura 40+, rozbicie, bóle mięśniowe, ból głowy i gardła. W takich przypadkach to tylko i wyłącznie gripexy czy inne theraflu extragripy będą pomocne. Domowo można walczyć z przeziębieniem, ale nie z grypą czy anginą. Zgadzam się olgą, że w przypadku grypy wyjście do lekarza jest nieodpowiedzialne i lepiej zamówić wizytę lekarza, lub w skrajnych przypadkach nawet pogotowia. Jedno jest pewnie, grypy nie wolno bagatelizować, bo zapalenie płuc to najlższejsze co mozemy dostać w spadku po niedoleczonej grypce.

Więcej
3 lata 6 miesiąc temu #45108 przez rybka
Replied by rybka on topic Grypa, grypa
Z anginą rzeczywiście trzeba iść do lekarza i brać antybiotyk, bo to bakteria i łatwo o komplikacje. Ale na grypę domowe sposoby nie są wcale mniej skutczne niż środki, które wymieniasz. A najważniejsze jest wygrzanie i wypocenie wirusa.

Więcej
3 lata 6 miesiąc temu - 3 lata 6 miesiąc temu #45132 przez justyna1994
Replied by justyna1994 on topic Grypa, grypa
witajcie grypa to faktycznie dziadostwo;( ja ostatnio ponad 2 tyg się przemęczyłam:( ale moja rodzinna poleciła mi takie preparaty ekspertodprzeziebien.pl/produkty/preparaty-na-gardlo/

Więcej
3 lata 6 miesiąc temu #45161 przez Aleksandra
Replied by Aleksandra on topic Grypa, grypa
Nie sądzę, by przy grypie najważniejsze były preparty na gardło. Gardło owszem może boleć i przy grypie ale to nie najważniejszy objaw. I przechodzi po wypłukaniu gardła lekko osoloną wodą.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena