× Choroby i niedyspozycje

Borelioza?

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #36144 przez kamilka
Replied by kamilka on topic Borelioza?

dusia-czek napisał: Ja 2 dni temu po spacerze w lesie z psem musiałam złapać kleszcza. :( Zauważyłam go dopiero wczoraj i wyjęłam bez problemów. Nie mam żadnych objawów, poza lekkim zaczerwienieniem w miejscu wkłucia się kleszcza. Czy powinnam już zacząć brać coś na wszelki wypadek? Słyszałam, że rumień wędrujący nie u wszystkich występuje więc można nie widzieć objawów a być zarażonym. :(

To lekkie zaczerwienienie po wkłuciu kleszcza to odczyn alergiczny. Rumień przy boreliozie pojawia się najwcześniej 3 dni po ugryzieniu. No i wcale nie musi być w miejscu wkłucia, więc lepiej dokładnie oglądać całe ciało. A jak masz wątpliwości to możesz jeszcze zrobić sobie testy na przeciwciała, ale to dopiero po kilku tygodniach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #36149 przez kinga
Replied by kinga on topic Borelioza?
Rumień nie u wszystkich występuje ale jeśli zostałaś zarażona to inne objawy z pewnością się pojawią. Często na początku pojawiają się objawy grypopodobne i duże zmęczenie, ale to też nie reguła. W każdym bądź razie trzeba wykazywać czujność.

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu - 4 lata 2 miesiąc temu #41349 przez malgosiaczek
Replied by malgosiaczek on topic Borelioza?
A jakie sa pierwsze objawy boreliozy u psa ? Ma ktos jakies dokladne info na ten temat? Obawiam sie o mojego psiaka, ale mam nadzieje, ze nie slusznie.

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #41760 przez Kamila
Replied by Kamila on topic Borelioza?
Problem w tym, że nawet badania nie potrafią pokazać na 100% czy jesteśmy chorzy czy też nie...

Firma sprzątająca - http://silver-service.pl/

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #41763 przez celine
Replied by celine on topic Borelioza?
No właśnie. Ja 2 tygodnie temu zrobiłam kontrolnie test Elise w obu klasach i znowu wyszedł dodatni wynik w klasie Igm a ujemny w Igg. I zgłupiałam, moja pani doktór też nie umie tego zinterpretować, bo 2 lata po zakażeniu powinno być na odwrót. I bądź tu mądry. :unsure:

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #41764 przez kamilka
Replied by kamilka on topic Borelioza?
Elisa jest zawodna i często daje fałszywe wyniki. Ja na twoim miejscu zrobiłabym jeszcze test Western Blot.

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #41766 przez celine
Replied by celine on topic Borelioza?
Ale musiałabym robić w obu klasach a to dobre 3 stówy i jak wyjdzie podobnie to dalej nic nie będę wiedziała. Bo powinny być przeciwciała w klasie IGG, bo one pojawiają się ca 8 tygodni po zakażeniu i są obecne przez wiele lat, a u mnie 2 lata po zakażeniu ich nie ma. A z kolei IGM znikają po 2 miesiącach a u mnie nadal są. Kurczę, może to dlatego, że cały czas biorę traganka? :unsure:

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena