× Choroby i niedyspozycje

Borelioza?

Więcej
5 lata 10 miesiąc temu #31787 przez jagoda
Replied by jagoda on topic Borelioza?
Celino, jeśli jednak będziesz miała jakiekolwiek objawy mogące świadczyć o boreliozie to idź koniecznie do specjalisty od boreliozy. Bo często przy boreliozie wyniki testów są poprawne a choroba rozwija się.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 10 miesiąc temu #31788 przez celine
Replied by celine on topic Borelioza?
Jasne, że tak. Ale na razie na szczęscie nic mi nie dolega. :)

Więcej
5 lata 10 miesiąc temu #32042 przez celine
Zrobiłam tą Elisę i dziś odebrałam wynik, niestety dodatni w klasie IGM. :( Czyli muszę zrobić ten immunoblot, ale to chyba już po świętach. Diagnostyka, możesz mi podpowiedzieć czy wystarczy tylko IgM jeśli Elisa wykazała przeciwciała tylko w tej klasie a IgG jest ok? Czy też powinnam robić testy Western Blot w obu klasach? Trochę kosztują więc nie chciałabym niepotrzebnie płacić podwójnie.

Więcej
5 lata 10 miesiąc temu #32045 przez kinga
Replied by kinga on topic Borelioza?
I tak pójdziesz z wynikami do lekarza więc zrób jeden i najwyżej lekarz powie co dalej. A te proste testy na przeciwciała bywają zawodne, więc może WB wykluczy boreliozę.

Więcej
5 lata 10 miesiąc temu #32057 przez celine
Mam nadzieję, ż WB wyjdzie negatywnie, ale z drugiej strony są opinie, że to Elise daje często wynik fałszywie negatywny, a nie fałszywie pozytywny więc jeśli u mnie wynik wyszedł pozytywny to chyba nieciekawie. :(

Więcej
5 lata 10 miesiąc temu #32064 przez kinga
Replied by kinga on topic Borelioza?
A może borelia zlikwidowana a tylko przeciwciała jeszcze krążą we krwi? Myśl pozytywnie, ale badanie zrób koniecznie.

Więcej
5 lata 10 miesiąc temu #32125 przez raviola
Replied by raviola on topic Borelioza?
Testy na przeciwciała generalnie są zawodne, więc za bardzo nie przejmuj się. Ale jeśli i WB wyjdzie pozytywnie to nie masz innego wyjścia jak dalsza kuracja antybiotykiem.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena