× Choroby i niedyspozycje

Borelioza?

Więcej
3 lata 4 miesiąc temu #45224 przez irkagor
Replied by irkagor on topic Borelioza?

Kamila napisał: Straszycie się niepotrzebnie. Ugryzienia komara nie da się uniknąć, a osób chorych na boreliozę jakoś nie ma szczególnie dużo. Może komary też mogą przenosić ale chyba to są jedynie pojedyncze przypadki.

To zależy od miejsca. Są takie gdzie większość kleszczy jest zarażona borelią a w innych borelioza może być rzadka. No i dużo osób nie wie, że są zarażeni borelią i leczy się na coś innego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 3 miesiąc temu #45392 przez celine
Replied by celine on topic Borelioza?

Kamila napisał: Straszycie się niepotrzebnie. Ugryzienia komara nie da się uniknąć, a osób chorych na boreliozę jakoś nie ma szczególnie dużo. Może komary też mogą przenosić ale chyba to są jedynie pojedyncze przypadki.

Oczywiście, że zarażenie borelią przez komara jest rzadkie ale to kwestia czasu, tak jak z kleszczami. Kilka lat temu na Mazowszu tylko co siódmy kleszcz był zarażony borelią a teraz już co trzeci.

Więcej
3 lata 3 miesiąc temu #45432 przez chuda
Replied by chuda on topic Borelioza?

celine napisał: Oczywiście, że zarażenie borelią przez komara jest rzadkie ale to kwestia czasu, tak jak z kleszczami. Kilka lat temu na Mazowszu tylko co siódmy kleszcz był zarażony borelią a teraz już co trzeci.

Aż strach wyjść z domu.:huh:

Więcej
3 lata 3 miesiąc temu #45523 przez Kamila
Replied by Kamila on topic Borelioza?
Kto Wam wmówił, że boreliozę mogą przenosić komary? ....

Firma sprzątająca - http://silver-service.pl/

Więcej
3 lata 3 miesiąc temu #45531 przez majka80
Replied by majka80 on topic Borelioza?
Kamilo, moja sasiadka choruje na borelioze a kleszcz jej nigdy nie ugryzl wiec dziwila sie slyszac diagnoze boreliozy. I lekarz leczacy ja powiedzial ze borelke przenosza tez komary.

Więcej
3 lata 3 miesiąc temu #45534 przez KasiaC
Replied by KasiaC on topic Borelioza?
Z tymi komarami to padłam :D
Moja Mama ma bolerioze, niestety :(

Więcej
3 lata 3 miesiąc temu #45538 przez irkagor
Replied by irkagor on topic Borelioza?
Majka, sąsiadkę mógł nawet ugryźć kleszcz i ona mogła tego nie zauważyć, bo ugryzienie np pod kolanem. A jeśli to była nimfa, to już z dużym prawdopoobieństwem można powiedzieć, że nie zauważy się jej. A kleszcze są wszędzie, nawet w mieście.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena