× Choroby i niedyspozycje

Borelioza?

Więcej
5 lata 11 miesiąc temu #30890 przez celine
Borelioza? was created by celine
Dwa tygodnie temu ugryzł mnie kleszcz i następnego dnia pojawił się swędzący rumień. Podobno kleszcz zaraża boreliozą dopiero po 24 godz a ja szybko go usunęłam i nawet nie zdążył się opić, bo jeszcze był czarny. Czyli teoretycznie nie powinien mnie zarazić. Ale kleszcza zauważyłam pod prysznicem, bo po szorowaniu ostrą rękawicą poczułam ból, a podobno kleszcz wpuszcza toksyny gdy się go drażni. :( No i teraz mam dylemat: borelioza czy zwykłe uczulenie? Za uczuleniem przemawia dodatkowa wysypka pojedynczych swędzących krostek wyskakujących na całym ciele. Za boreliozą to, że rumień powiększa się i środkowa część już blednie i w efekcie jest czerwona obwódka charakterystyczna dla boreliozy. :huh:
Zetknęłyście się z uczuleniem o takich objawach? Czytałam, że testy na boreliozę nie są wiarygodne, a nie chciałabym truć się końskimi dawkami antybiotyków "na wszelki wypadek".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 11 miesiąc temu - 5 lata 11 miesiąc temu #30893 przez halina
Replied by halina on topic Borelioza?
Ja na twoim miejscu odczekałabym jeszcze tydzień i zrobiła test i z jego wynikiem wybrała się choćby do lekarza pierwszego kontaktu, żeby ocenił co i jak dalej.

Więcej
5 lata 11 miesiąc temu #30895 przez jagoda
Replied by jagoda on topic Borelioza?
Celina, ja znam przypadek, gdy ktoś miał takie objawy świadczące o zakażeniu boreliozą i wyszedł z tego bez leczenia. Minęlo kilka lat i nie choruje. Więc różnie może być, zależy to chyba od organizmu. Ale ja osobiście nie liczyłabym, że samo przejdzie i poszłabym do lekarza.

Więcej
5 lata 11 miesiąc temu #30902 przez halina
Replied by halina on topic Borelioza?
Jagoda, to że minęło kilka lat i nic się nie dzieje, nie oznacza jeszcze, że choroba nie zaatakuje. Krętki borelii krążą po organizmie i jak trafią na słaby punkt to zaatakują a wtedy nikt nie będzie już kojarzył choroby z boreliozą.

Więcej
5 lata 11 miesiąc temu - 5 lata 11 miesiąc temu #30903 przez kamilka
Replied by kamilka on topic Borelioza?
Dokładnie tak. Poczytaj trochę o boreliozie w necie. Im wcześniej rozpoczęte leczenie tym skuteczniejsze i krótsze. Na początek idź do lekarza pierwszego kontaktu i weź receptę na antybiotyk. Test możesz zrobić później, gdy przeciwciała będą już widoczne.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tadeusz

Więcej
5 lata 11 miesiąc temu #30906 przez celine
Replied by celine on topic Borelioza?
Macie rację dziewczyny i tak zrobię. Poczytałam dziś o tej boreliozie i włosy stanęły mi na głowie, nie ma co ryzykować.

Więcej
5 lata 11 miesiąc temu #30907 przez jagna
Replied by jagna on topic Borelioza?

halina napisał: Ja na twoim miejscu odczekałabym jeszcze tydzień i zrobiła test i z jego wynikiem wybrała się choćby do lekarza pierwszego kontaktu, żeby ocenił co i jak dalej.

Ale te testy są niewiarygodne. I jak wyjdzie ujemny to co? Uznasz, że jesteś zdrowa i nic nie trzeba robić? A za rok czy dwa zaczną się problemy.

Jagna

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena