× Choroby i niedyspozycje

Czy on ma schizofrenie?

Więcej
6 lata 5 dni temu - 5 lata 7 miesiąc temu #30754 przez alutka88
Czy on ma schizofrenie? was created by alutka88
Witam wszystkie cyber babeczki :) Jestem narzeczoną pewnego mężczyzny, który miałbyć kandydatem na mojego męża, a chyba okazuje się Zonkiem, który wyłania się z czarnego wora :) A tak bardziej do rzeczy przechodząc, mam ogromny problem. Jestem z narzeczonym prawie 3 lata, rok temu się zaręczyliśmy, ślub w maju przyszłego roku, jeszcze goście nie zaproszeni ale sala załatwiona i inne formalności też. Z tym, że coraz bardziej zastanawiam się, żeby odejść. Mój facet stał się w ostatnim roku bardzo dziwny, a może był taki wcześniej, tylko wtedy tego nie zauważałam. Ciągle ma jakieś pretensje o to, gdy wychodzę bez niego, o to, gdy się odrobinę spóźniam, czy nawet o to, że rozmawiam ze znajomymi w pracy, chodzi mi o Panów. Ciągle do mnie wydzwania, złości się gdy nie odpisuje, jest zaborczy i zazdrosny. Jednak ostatnio zaczęły się pojawiać wyimaginowane sceny zazdrości, a nawet zdrady, co pokusiło mnie o pogrzebanie trochę po internetach i poszukaniu możliwych chorób, no i jak myślicie? ciach: psychiczne.objawy.net/Objawy+schizofrenii - schizofrenia! No myślę sobie, może to jest to... powoli się uwalniała, objawy stopniowo nasilały, a zachowanie mojego faceta ulegało pogorszeniu. Może to okrutne, że tak myślę, że tak może być i z tego powodu będę chcieć go zostawić, bo wypadało by mu pomóc ale nie chce takiej przyszłości, z taką osobą. Mówiłam mu kilkakrotnie, że coś jest z nim nie tak, że jego pomysły są chore i nierealne, nie ma na to nawet żadnych dowodów, bo nawet nie ma z skąd. Nie da mu się wmówić nic, ani nawet przegadać. Może on sam o tym nie wie? TO by oznaczało, że jest gorzej niż myślę, że jest aktualnie. Sama nie wiem co robić, czuje się zagubiona... co o tym myślicie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu - 5 lata 7 miesiąc temu #32958 przez Angie
Replied by Angie on topic Czy on ma schizofrenie?
Jeśli to faktycznie schizofrenia, to dobrze byłoby go wysłać do psychiatry. jeśli mieszkacie w Warszawie, to bardzo dobry przyjmuje w Pracowni Psychorozwoju Izabeli Kielczyk. Tu jest ich strona: psychoterapia-kielczyk.pl/
Aczkolwiek nie jestem do końca pewna, czy to na pewno jest ta choroba, chociaz zdiagnozować ją może tylko lekarz. Moi zdaniem on jest po prostu chorobliwie zazdrosny. Może czuje się zagrożony? Ja bym mimo wszystko na twoim miejscu wstrzymała się ze ślubem. Jeśli to choroba, to pewnie po leczeniu objawy złagodnieją, ale jeśli narzeczony taki już po prostu jest, no to ja bym nie chciała wiązać się z kimś takim.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena