× Choroby i niedyspozycje

artretyzm i kanałowe leczenie zębów

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #30073 przez olga
Słyszałyście teorię, że kanałowe leczenie zębów związane jest z przewlekłymi chorobami degeneracyjnymi, np. artretyzmem? Czytałam artykuł na ten temat ale aż nie chce mi się wierzyć. Co o tym sądzicie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #30076 przez jagna
Replied by jagna on topic artretyzm i kanałowe leczenie zębów
Pierwsze słyszę. Wiem, że kardiolodzy nie uznają martwych zębów, ale sądziłam, że to dlatego, że nie będzie wiadomo gdy coś się w nim będzie dziać bo nie da objawów skoro nerw usunięty.

Jagna

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #30082 przez telinka
Replied by telinka on topic artretyzm i kanałowe leczenie zębów
Ciekawe. A czym tłumaczy się ten związek?

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #30090 przez olga
Replied by olga on topic artretyzm i kanałowe leczenie zębów
Z tego artykułu nie wynikało dlaczego jest taki związek, chyba naukowcy sami nie wiedzą dlaczego. Opisywany był przypadek kobiety chorującej przez 16 lat na RZS, z bardzo nasilonymi objawami. I wszystko minęło jak za dotknięciem różdżki, gdy usunięto jej ząb leczony kanałowo. Ząb był dobrze leczony i wyglądał na zdrowy. Po usunięciu zęba naukowcy mu się przyjrzeli i odkryli w zamkniętym kanale po usuniętym nerwie zmutowane bakterie.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #30094 przez olga
Replied by olga on topic artretyzm i kanałowe leczenie zębów
Jeszcze zapomniałam napisać, że ten wyrwany martwy ząb wszczepili potem pod skórę królikowi i ten po 2 dniach miał objawy artretyzmu.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #30096 przez kinga
Replied by kinga on topic artretyzm i kanałowe leczenie zębów
To ciekawe co piszesz. Ja miałam niedawno leczony ząb, który psuł się pod nieszczelną plombą i zaistniała konieczność leczenia kanałowego. I dentysta zaproponował mi ekstrakcję, na którą nie zdecydowałam się podejrzewając, że taka propozycja wynika z tego, że ten stomatolog miał specjalizację w chirurgii. Ale może wiedział jakie mogą być konsekwencje kanałowego leczenia? To młody i ambitny stomatolog jeżdżący na różne sympozja i konferencje, więc mógł mieć taką wiedzę. Przy okazji muszę go o to zapytać.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #30104 przez telinka
Replied by telinka on topic artretyzm i kanałowe leczenie zębów
Ale nadal nie rozumiem co ma artretyzm do bakterii, w dodatku odizolowanych w zamkniętym kanale. :unsure:

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena