× Choroby i niedyspozycje

paskudne użądlenie

Więcej
6 lata 3 miesiąc temu #29753 przez raviola
paskudne użądlenie was created by raviola
W sobotę coś mnie użądliło w nogę. Początkowo nie wyglądało to groźnie ale już wieczorem na nodze był sino-czerwony placek wielkości dłoni i cała noga spuchła i dalej taki stan się utrzymuje. Nie wiem co mnie użądliło, szłam wąską ścieżką biegnącą po trawiastym obrzeżu lasu. Miałyście kiedyś taką reakcję? Samo przejdzie czy trzeba z tym iść do lekarza? Dermatolog?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 3 miesiąc temu #29758 przez karolina
Replied by karolina on topic paskudne użądlenie
Raviola, to może być uczulenie na konkretny jad. Spróbuj brać wapno musujące ale jeśli nie poprawi się to idź koniecznie do lekarza, nawet do lekarza pierwszego kontaktu.

Więcej
6 lata 3 miesiąc temu #29765 przez raviola
Replied by raviola on topic paskudne użądlenie
Pewnie masz rację Karolina, bo kiedyś już miałam uczulenie na jad pszczeli. Zaraz kupię wapno.

Więcej
6 lata 3 miesiąc temu #29781 przez jagoda
Replied by jagoda on topic paskudne użądlenie
Mnie kiedyś w nogę nad kostką dziabnęła zwykła meszka. I też zrobiła mi się taka wielka krwista plama i noga spuchła jak u słonia. Poszłam do lekarza pierwszego kontaktu mówiąc, że użądliła mnie meszka. A pani doktór stwierdziła, że to wygląda na różę i dała skierowanie do dermatologa. Gdy się do niego dostałam, dostałam receptę na .... wapno musujące. ;) I rzeczywiście po wapnie wszystko szybko się cofnęło.

Więcej
6 lata 3 miesiąc temu #29782 przez raviola
Wygląda, że mnie też pomaga a biorę dopiero od wczorajszego wieczoru. :)

Więcej
6 lata 3 miesiąc temu #29784 przez Hannaa
Replied by Hannaa on topic paskudne użądlenie
Ja miałam podobnie po użądleniu przez pszczołę. I też wapno pomogło. Najlepiej mieć je zawsze w apteczce, żeby wziąć od razu jak coś użądli i wtedy w ogóle nie będzie problemu. Ale to co ja miałam było na receptę.

Więcej
6 lata 3 miesiąc temu #29788 przez raviola
Nie wiem czy moje jest na receptę, ale pokazałam nogę farmaceutce, ta pokręciła głową i sprzedała mi wapno, właśnie musujące bo podobno takie najszybciej działa.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena