× Choroby i niedyspozycje

kleszcz u niemowlaka

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #29571 przez moniko
kleszcz u niemowlaka was created by moniko
jestem przerażona bo wczoraj u mojego dzidziusia znalazłam kleszcza-nie wiem jakim sposobem bo dziecko było zabespieczone maścią aoraz odzieżą a leżało tylko na kocu na trawie. Udałam się do lekarza i dostał mały antybiotyk ale jakoś nadal nie moge sie uspokoić. czy ktoś miał juz kiedyś taki przypadek??Pomocy:(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #29573 przez kinga
Replied by kinga on topic kleszcz u niemowlaka
Nie powinnaś się stresować, będzie dobrze. Rozumiem, że kleszcz wyjęty był fachowo, bez pastwienia się nad nim i w przeciągu 24 godzin od wgryzienia się. A wtedy nie powinien jeszcze malucha zarazić. Ale bądź czujna i obserwuj czy maluch nie ma na ciele charakterystycznych plam i czy nie gorączkuje.

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #29583 przez Diagnostyka
Replied by Diagnostyka on topic kleszcz u niemowlaka
Z opowieści wynika, że nie posiadasz kleszcza lub nawet jego fragmentu, co znacznie ułatwiłoby sprawę, gdyż w naszej sieci możesz wykonać badanie w kierunku boreliozy z materiału genetycznego pochodzącego od kleszcza. Wówczas byłabyś spokojna, że ten dany kleszcz nie jest nosicielem, a gdyby był, podjęto by szybkie leczenie.

Jeśli natomiast nie posiadasz kleszcza, to po tygodniu można zrobić badanie PCR, a po 4 tygodniach badanie Western-blot. Obydwa badania mają dużą swoistość i dadzą odpowiedź na pytanie czy Twój dzidziuś jest chory na tą chorobę.

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #29591 przez jagna
Replied by jagna on topic kleszcz u niemowlaka
A co z innymi chorobami odkleszczowymi? Też macie na nie testy?

Jagna

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena