× Choroby i niedyspozycje

złamany staw

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu - 6 lata 6 miesiąc temu #27778 przez raviola
Replied by raviola on topic złamany staw
No więc, jak wczoraj zdjęłam bandaż i szynę to naprawdę się przeraziłam. Cała łapa nie dość, że była spuchnieta to jeszcze koloru śliwkowego. Jak mi robili opatrunek na SORze, to tylko palec był spuchniety i zaczynał lekko siniec więc róznica kolosalna. :ohmy: Już zastanawiałam się czy nie powinnam znowu lecieć na pogotowie. Ale posmarowałam całą dłoń maścią arnikową i spowrotem załozyłam szynę i bandaż i rano ręka była nadal spuchnieta, ale śliwkowy był tylko palec. Znowu posmarowałam maścią i ubrałam w szynę i bandaż. Dziś wieczór powtórzę całą akcję ale zastanawiam się czy tej szyny nie oblepić plastrem zamiast bandażu. No i co zrobić z tą opuchlizną? :unsure:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #27786 przez Sonia
Replied by Sonia on topic złamany staw
Raviola, możesz jeszcze spróbować maści borowinowej, też jest na takie urazy. A w ogóle to najlepiej zmieniać maści.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #27795 przez raviola
Ok, kupię borowinową. Żywokostowej nie dostałam ale poszukam w innych aptekach. Jest już zdecydowanie lepiej, bo ręka z grubsza odzyskała swój koloryt. Problem jeszcze z opuchlizną, moja ręka wygląda w tej chwili jak rączka tłustego bobaska. :laugh:

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #27797 przez karolina
Replied by karolina on topic złamany staw

raviola napisał: Problem jeszcze z opuchlizną, moja ręka wygląda w tej chwili jak rączka tłustego bobaska. :laugh:

Spróbuj zrobić temblak i na nim nosić chorą rękę. Możesz także co jakiś czas podnosić rękę do góry, by zlikwidować zastój krwi. Poza tym w wolnych chwilach staraj się pobudzić krążenie w tej ręce poruszając zdrowymi palcami. No i sprawdź bandaż czy nie jest za ścisły (bandaż oczywiście dziany a nie elastyczny).

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #27800 przez raviola
Dzięki Karolina, teraz jak zdjęłam ten opatrunek to mogę troche poruszać ręką i postaram się trzymać ją częściej w górze.Bandaż oryginalny był założony na pogotowiu więc pewnie poprawnie. Teraz na samą szynę założyłam samą opaskę dzianą a drugi koniec szyny przytrzymywany jest gumką. Jakoś wytrzymuje a komfort znacznie większy niż przy bandażu i mogę już ruszać zdrowymi palcami. Jestem więc dobrej myśli.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #27816 przez jagoda
Replied by jagoda on topic złamany staw
A jak złamałaś ten staw Raviola? Musiałaś nieźle w niego walnąć, że aż złamał się.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #27824 przez raviola
Właściwie to nie staw tylko paliczek, wyczytałam to z wypisu z SOR. Staw był tylko wybity ale mi go nastawili. A w jaki sposób do tego doszło? Wracałam ze spaceru z psem. Pies miał złe doświadczenie z kotem i teraz chorobliwie ich nie cierpi. Otworzyłam już furtkę, psa trzymałam na lince i okazało się, że na podwórku był kot przybłęda, za którym pies się rzucił ciągnąc mnie za palec. ;) Na ulicy jestem czujna i jak zobaczę kota to trzymam psa krótko na smyczy, ale na własnym terenie już nie uważałam. Okazuje się, że jednak czujność zawsze jest potrzebna. ;)

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena