× Choroby i niedyspozycje

złamany staw

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #28007 przez jasmin
Replied by jasmin on topic złamany staw
Tabletkę możesz też przełamać i połykać po kawałku popijając dużą ilością wody.
Bądź dobrej myśli, z czasem się zagoi... a pieska trzymaj krótko przy sobie bo teraz gdy ciepło to kotów będzie więcej na jego drodze.

" Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada a nikt nie wie, że mu brakuje."
> Benjamin Franklin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu - 6 lata 5 miesiąc temu #28029 przez halina
Replied by halina on topic złamany staw
Niektórych tabletek nie można dzielić bo są powlekane po to, żeby rozpuszczały się dopiero w jelitach. Raviola, czy twoje tabletki są powlekane? Jeśli podzielisz taką tabletkę to możesz zrujnowac sobie śluzówkę żołądka. Lepiej więc wcisnąć całą głeboko, prawie do przełyku i starać się połknąć w całości.

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #28031 przez raviola
Replied by raviola on topic złamany staw
Halina, te tabletki SĄ powlekane. Przez środek idzie linia wzdłuż której można podzielić tabletkę na 2 części ale to ciągle za duże kawałki i ja zaczęłam kroić ją na 8 części i to był błąd, bo miałam wielkie sensacje żoładkowo-jelitowe + bóle głowy. Dziś rano spróbowałam wsadzic ją jak najdalej do gardła i popić dużą ilością wody i .... udało się! :) I jak poszła cała to skończyły się sensacje. Więc jeden problem z głowy.
Ale to nie koniec problemów. Dziś poszłam do przychodni na zmianę opatrunku i myślałam, że to będzie małe piwo, bo przecież to zadanie dla pielęgniarki. Okazało się jednak, że nie mogę tego zrobić bo mam skierowanie do ortopedy, a na wizytę do niego czeka się 3 m-ce. :( Do chirurga ogólnego są krótsze terminy ale moje skierowanie jest do ortopedy więc nie mogą mnie zapisać do chirurga. I co w tej sytuacji? Opatrunki mogę ostatecznie sama zmieniać (chociaż w szpitalu zalecali, bym tego nie robiła i ktoś spojrzał jak palec się goi) ale za 10 dni mam wyciaganie szwów a za 4 tyg. drutów. Szwy może mi w końcu wyjąć weterynarz :woohoo: , ale z drutami nie pójdę przecież do ślusarza? :huh:

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #28035 przez anka
Replied by anka on topic złamany staw
Uśmiałam się ze ślusarza ale oczywiście sytuacja wcale nie jest śmieszna. Nie pozostaje ci nic innego jak wrócić do szpitala po skierowanie do chirurga. Wydaje mi się, że takie skierowanie może wypisać również lekarz rodzinny. Opatrunek pewnie już zmieniłaś, ale ja na pierwszy poszłabym po prostu do swojej pielęgniarki.

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #28048 przez raviola
Ślusarz nie będzie potrzebny, bo udało mi się zapisać do ortopedy na zdjęcie drutów. :) A na zdjęcie szwów wybiorę się najwyżej na SOR albo gdzieś prywatnie. Najważniejsze, że goi sie jak na psie. Uczę sie robić wszystko lewą ręka i wkrótce pewnie stanę się mańkutem albo przynajmniej oburęczna. ;)

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #28057 przez anka
Replied by anka on topic złamany staw
No widzisz? Niepotrzebnie denerwowałaś się, wszystko idzie pomyślnie a dodatkowo wyćwiczysz lewą rękę. ;)

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #28078 przez raviola
No tak, czarnowidstwo to moja specjalność. ;)

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena