× Choroby i niedyspozycje

złamany staw

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #27752 przez raviola
złamany staw was created by raviola
Znacie jakieś naturalne sposoby wspomagające zrastanie się kości po złamaniu? Złamałam staw paliczkowy i to palca prawej ręki. Tragedia, zwłaszcza teraz przed świetami gdy tak dużo roboty, a ja mam całą rękę obandażowaną i nawet rękawiczki nie można włozyć. Palec mam w szynie na 6 tygodni. Ale może dałoby się przyspieszyć to zrastanie? Jakieś suplementy, maści?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu - 6 lata 5 miesiąc temu #27755 przez volare
Replied by volare on topic złamany staw
Po złamaniu kości duże znaczenie ma odpowiednia dieta bogata w wapń, wit. D, białko a także w składniki mineralne, które są niezbędne do budowy tkanki kostnej takie jak: potas, magnez, cynk, fluor, miedż i mangan.
Oczywiście trzeba pamiętać żeby dieta była urozmaicona.

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #27757 przez meg
Replied by meg on topic złamany staw
Mnie przychodzi na myśl żywokost. Poszukaj nalewki lub maści żywokostowej i smaruj nią palec. Na pewno przyspieszy zrastanie się kości. Moja mama miała pękniete żebro i po 3 dniach wcierania nalewki nie czuła już żadnego bólu. Oczywipścipe staw to nie to samo co żebro, ale żywokost powinien zdecydowanie przyspieszyć zrastanie się.

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #27760 przez raviola
Replied by raviola on topic złamany staw
Odpowiednia dieta,minerały itd oczywiście potrzebne, ale one tak szybko nie zlikwidują skutków złamania. Zresztą na codzień dobrze się odżywiam. Ale o żywokoście rzeczywiście kiedyś czytałam tylko zapomniałam. Jutro poszukam jakichś specyfików z tym skladnikiem. Dzięki.

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #27765 przez kamilka
Replied by kamilka on topic złamany staw
Jeszcze arnika jest dobra w takim przypadku. Albo w postaci maści arnikowej do wcierania albo granulek homeopatycznych. Zwłaszcza jeśli jest krwiak.

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #27766 przez raviola
Replied by raviola on topic złamany staw
No przecież, maść arnikowa nawet mam i zwykle używam na stłuczenia. Zaraz zdejmę tą szynę i posmaruję palec. Dzieki za przypomnienie. :)

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #27776 przez jasmin
Replied by jasmin on topic złamany staw
Ciekawa jestem czy te maści ci pomogły?

" Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada a nikt nie wie, że mu brakuje."
> Benjamin Franklin

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena