× Choroby i niedyspozycje

bóle barków

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu - 6 lata 6 miesiąc temu #27419 przez krycha
Replied by krycha on topic bóle barków
Dzięki Jasmin. Sprawdzałam i widzę, że nie ma powaznych działań ubocznych więc przy okazji poproszę moją panią doktór o receptę. Ale spróbuję jeszcze maści rozgrzewających, ktoś mi sugerował tygrysi balsam, może próbowałaś go?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #27422 przez jasmin
Replied by jasmin on topic bóle barków
Nie używałam tej maści, nie znam jej.
Można tego spróbować zanim zaczniesz brać tabletki bo one zawsze działają w dwie strony.
Ten ból, który opisałaś ja mam od szyjnego odcinka dlatego tak napisałam.

" Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada a nikt nie wie, że mu brakuje."
> Benjamin Franklin

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #27429 przez jagoda
Replied by jagoda on topic bóle barków
Krysiu, poproś domowników/koleżankę, żeby cię poobserwowali czy nie garbisz się albo np. nie masz zbyt uniesionych ramion czy zaciśniętych zębów itp. Bo to wszystko może dawać napięcie mięśni i ból. A na napięcie, poza masażem, może pomóc rozluźnienie mięśni np. przez bezwładne wymachy rąk itp. Doskonale to ćwiczy się jeśli na chwilę chce się zerknąć na telewizor. Rozluźniasz łapki i wymachujesz nimi do przodu i tyłu i na zmiane na boki aż na plecy. Ja to często praktykuję, wystarczy dosłownie kilka minut, by pokonać napięcie.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #27441 przez majka80
Replied by majka80 on topic bóle barków
Jasmin, a czy ty poza tymi tabletkami coś robisz w związku z kręgosłupem szyjnym? Jakaś rehabilitacja może? Ja też mam ten problem i wiem, że on się będzie nasilał z wiekiem więc nie chcę za wcześnie zaczynać tabletek, bo co będę brać potem?

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #27445 przez jasmin
Replied by jasmin on topic bóle barków

majka80 napisał: Jasmin, a czy ty poza tymi tabletkami coś robisz w związku z kręgosłupem szyjnym? Jakaś rehabilitacja może? Ja też mam ten problem i wiem, że on się będzie nasilał z wiekiem więc nie chcę za wcześnie zaczynać tabletek, bo co będę brać potem?

Nic z tym nie robię bo moja neurolog powiedziała, ze przy tym schorzeniu tak jest, po prostu są bóle, one promieniują i na barki, na potylicę...mogą być bóle i zawroty głowy, drętwieją ręce.
Trzeba trochę się oszczędzać, nie pracować za dużo z pochyloną głową, robić przerwy w miarę możliwości .
Ja tabletek nie biorę cały czas ale jak już nie mogę wytrzymać to wtedy biorę i tak do następnego razu.

" Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada a nikt nie wie, że mu brakuje."
> Benjamin Franklin

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #27448 przez Tadeusz
Replied by Tadeusz on topic bóle barków
Powiadomienia przychodzcie i z tego tematu :)

Wczoraj nakrecilem sie srubek ,dokrecalem ale do metalu, to byla meka i zapomnialem ,ze przed laty przy wysilku trzymajac rece na wysokosci glowy lub powyzej, pracujac...To kregi szyjne mocno dokuczaja.
No i sie zalatwilem ,ale juz dzisiaj jest prawie super, moze tylko uruchomilem dawno nie uzywane miesnie karku?
Jadna foteczka Basiu,nawet jej nie pamietam zbyt dokladnie. Pewnie teraz na weekend cyknelas?
Tym razem widze w koncu (powiekszajac fotke) dwie zmarszczki kolo prawego oka i az trzy kolo lewego.
Jeszcze delikatne, ale poczekaj za 10 latek jak bedzie ich wiecej to dopiero zaczniesz sie podobac :woohoo:

Nie wydawaj duszy swej smutkowi ani nie drecz siebie myslami.
(Madrosc Strycha)

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #27455 przez krycha
Replied by krycha on topic bóle barków

jagoda napisał: Krysiu, poproś domowników/koleżankę, żeby cię poobserwowali czy nie garbisz się albo np. nie masz zbyt uniesionych ramion czy zaciśniętych zębów itp. Bo to wszystko może dawać napięcie mięśni i ból. A na napięcie, poza masażem, może pomóc rozluźnienie mięśni np. przez bezwładne wymachy rąk itp. Doskonale to ćwiczy się jeśli na chwilę chce się zerknąć na telewizor. Rozluźniasz łapki i wymachujesz nimi do przodu i tyłu i na zmiane na boki aż na plecy. Ja to często praktykuję, wystarczy dosłownie kilka minut, by pokonać napięcie.

jeśli chodzi o ramiona to już mi zwracano uwagę, że siedząc przed kompem trzymam je wyżej niż powinnam. Zaczęłam już robić te ćwiczenia rozluźniające, może pomogą chociaż na razie nie zauwazyłam różnicy. Ale dziś jestem skrajnie niewyspana i jest gorzej. Może więc to jest jednak napięcie mięśni?

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena