× Choroby i niedyspozycje

bóle barków

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #27373 przez krycha
bóle barków was created by krycha
Od jakiegoś czasu mam ciągle bóle barków. Nie wygląda to na napięcie mięśniowe ale nagrzewanie borowiną pomaga, tyle że na krótko. Ktoś mi mówił, ze to może byc objaw osteoporozy, ale nie jestem przekonana. Nie wiecie co jeszcze może dawać takie bóle?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #27376 przez halina
Replied by halina on topic bóle barków
Osteoporoza podobno nie boli, więc to pewnie nie to. Ale może być jakieś zwyrodnienie stawu barkowego albo jednak napięcie mięśni. Próbowałaś masować? Jeśli masaż pomaga to raczej ból spowodowany napięciem mięśniowym.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #27381 przez jagna
Replied by jagna on topic bóle barków
Jeśli zwyrodnienie stawu to wtedy sam staw byłby bolesny przy dotyku. Jeśli nie reaguje na dotyk to optowalabym za napięciem.

Jagna

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #27413 przez krycha
Replied by krycha on topic bóle barków
Jagna,Halina, przy dotyku mnie nie boli, ani nie jest spuchniete. I boli mnie nie tyle staw barkowy co cały bark od kręgosłupa szyjnego do ramion. Masaż może troche pomaga ale nie dokońca. W osteoporozę tez nie wierzę, bo wprawdzie mam chyba skłonności genetyczne ale za wcześnie na nią.

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #27415 przez jasmin
Replied by jasmin on topic bóle barków
Może masz zwyrodnienie odcinka szyjnego kręgosłupa i stąd ten promieniujący ból.
Zrób prześwietlenie bo jeśli ta dolegliwość jest z tego to z czasem będzie się nasilać.

" Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada a nikt nie wie, że mu brakuje."
> Benjamin Franklin

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #27416 przez krycha
Replied by krycha on topic bóle barków
Wiesz jasmin, to nie jest promieniujący ból, to tak jakby bolały mnie kości. Spojrzałam do atlasu anatomicznego i wygląda jakby chodziło o kość obojczyka. Choć już sama nie wiem, bo widzę tam mięsień czworoboczny, który jednak mnie trochę boli przy ucisku. ;)

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #27417 przez jasmin
Replied by jasmin on topic bóle barków

krycha napisał: Wiesz jasmin, to nie jest promieniujący ból, to tak jakby bolały mnie kości. Spojrzałam do atlasu anatomicznego i wygląda jakby chodziło o kość obojczyka. Choć już sama nie wiem, bo widzę tam mięsień czworoboczny, który jednak mnie trochę boli przy ucisku. ;)

Może coś podźwignęłaś albo szarpnęłaś i nawet tego nie pamiętasz a ból został?
Ja na takie boleści brałam lek o nazwie Mydocalm, rozluźnia mięśnie i przynosi ulgę ale jest niestety na receptę.
Czasem brałam tylko na noc i wystarczyło.

" Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada a nikt nie wie, że mu brakuje."
> Benjamin Franklin

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena