× Choroby i niedyspozycje

lecznicze pijawki

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #27278 przez dominika
lecznicze pijawki was created by dominika
Czytałam, że leczenie pijawkami staje się coraz popularniejsze i jest już mnóstwo gabinetów stosujących tę metodę. Odważyłybyście się na takie leczenie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #27280 przez volare
Replied by volare on topic lecznicze pijawki
Kiedyś gdy byłam jeszcze mała to latem kąpałam się w stawie i pamiętam jak pijawki przyssały się do mojej nogi.
Poczułam wstręt i zapamiętałam to, tak więc teraz nie dałabym się namówić na taką terapię. :(

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #27284 przez chuda
Replied by chuda on topic lecznicze pijawki
Z tego co pamiętam, to pijawki stosowane były kiedyś jako ochronę przed apopleksją czyli udarem. Chyba takie upuszczanie krwi miało obniżać ciśnienie krwi, ale czy dziś to ma sens? Wystarczy przecież ograniczyć sól i ciśnienie spadnie bez leków.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu - 6 lata 6 miesiąc temu #27288 przez dominika
Replied by dominika on topic lecznicze pijawki
Działanie terapii pijawkowej jest podobno znacznie szersze.

Pijawki nie stanowią panaceum na wszystkie choroby, ale skutecznie leczą i działają na: krwiaki i zakrzepy, hemoroidy, niedociśnienie, nadciśnienie, choroby skóry, choroby i bóle serca, zakrzepowe zapalenie żył, rwę kulszową, żylaki, trudno gojące się rany, wysoki cholesterol, choroby płuc i oskrzeli, choroby wątroby, wrzody żołądka i dwunastnicy, choroby przewodu pokarmowego, alergie, procesy starzenia, udary, chorobę niedokrwienną, choroby kobiece, bezpłodność, zapalenie korzonków nerwowych, bóle stawów, obrzęki powypadkowe, choroby nerek, prostatę, impotencję, choroby kręgosłupa (bóle), agresję, histerię, nerwice, depresję, niektóre nowotwory. Stwierdzono skuteczność w leczeniu paradontozy.

W 1996 roku udokumentowano badaniami naukowymi korzystne działanie hirudozwiązków (surowych ekstraktów z pijawek) na potęgowanie wzrostu komórek nerwowych (neuronów). W związku z tym faktem duże nadzieje wiąże się z możliwością leczenia poporodowych porażeń mózgowych u dzieci oraz choroby Parkinsona i Alzheimera. Ostatnio prowadzone również z powodzeniem leczenie cellulitisu przy pomocy pijawki lekarskiej, osiągnięto też pomyślne wyniki w terapiach związanych z bezoperacyjnym powiększaniem penisa u mężczyzn. Metody obu tych terapii chronione są patentowymi świadectwami ochronnymi. Pijawki są również bardzo często użytkowane przy replantacjach,palców, kończyn, piersi, skóry, uszu, przy kuracjach odmładzających, itp.

To ze strony pijawki.org
I lecznicze właściwości wynikają nie z "upuszczania krwi" tylko składników, które ta pijawka przekazuje do krwi.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #27296 przez blondynka
Replied by blondynka on topic lecznicze pijawki
Ja jednak chyba nie poszłabym na te pijawki. A swoją drogą czy jak w bajorku przyssie się nam pijawka to mamy nie panikować tylko dać się ssać? :ohmy:

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena