× Choroby i niedyspozycje

trudności z zasypianiem

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #27208 przez katarzyna
Replied by katarzyna on topic trudności z zasypianiem
Ja również miewam okresy gorszego spania. I wtedy staram się przebywac dużo na świeżym powietrzu, jeśli mogę to najlepiej wieczorny spacer, żadnej kawy czy czarnej herbaty po 16ej, tylko ziołowe herbatki i żadnych horrorów itp, najlepiej lekka książka albo jakies niezbyt skomplikowane rozrywki umysłowe odwracające uwage od problemów (np. krzyżówki), ciepła kąpiel. A jak to wszystko mało to jeszcze mały drink. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #27231 przez dusia-czek
Replied by dusia-czek on topic trudności z zasypianiem

volare napisał: Zwyrodnienie kręgów, odprostowana lordoza szyjna bo powinna być krzywizna.
Uciska na potylicę i powoduje bóle i bezsenność, moja ciocia ma ten problem i ciągle się w nocy męczy, nie moze spać, nie moze znaleść pozycji żeby usnąć.
Jeśli masz bóle w karku to może trzeba to zbadać.

Bóli nie mam i zwyrodnienia chyba na razie tez nie, ale zwracano mi uwagę, że źle trzymam głowę tj. mam ja za bardzo wyciągnięta do przodu. To chyba nazywa się właśnie lordoza. Na razie nie mam z tego powodu żadnych dolegliwości. Czyżby to miało wpływ na sen?

@ Katarzyna - Ja to wszystko o czym piszesz robię, może poza drinkiem. Ale czytałam, że alkohol na chwile może wywołać senność ale na dłuższą metę działa wprost przeciwnie. :unsure:

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #27237 przez nata
Replied by nata on topic trudności z zasypianiem
Dusia, jeden mały drink z pewnością nie zakłóci snu. Spróbuj jakiejś słodkiej naleweczki, odpręży cię i pomoże w zaśnięciu.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #27241 przez jagna
Replied by jagna on topic trudności z zasypianiem
Potwierdzam, jeden drink nie zaszkodzi. Ja też strzelam sobie drinka jak czuję, że z powodu napięcia będą kłopoty z zaśnięciem.

Jagna

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #27245 przez dusia-czek
Replied by dusia-czek on topic trudności z zasypianiem
Naleweczki to ja akurat nie mam, ale postaram się coś wykombinować. Może likier?

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #27256 przez katarzyna
Replied by katarzyna on topic trudności z zasypianiem
Likier może być, ja czasami strzelę sobie kieliszeczek becherówki, ale jakiś słodszy może byłby lepszy na sen.

Więcej
6 lata 3 miesiąc temu #28963 przez Diagnostyka
Replied by Diagnostyka on topic trudności z zasypianiem
Najlepiej byłoby znaleźć przyczynę Twojej bezsenności. Czy to jest związane z jakąś chorobą w organizmie, czy może z psychiką ? Warto byłoby wykonać badania w kierunku poziomu elektrolitów, magnezu, chorób tarczycy, zmierzyć sobie ciśnienie tętnicze i puls. Można spróbować również iść spać 2-3 godziny po spożytym posiłku, przyjmować preparaty z magnezem, które wspomogą układ nerwowy. Do tego polecam zażywać lekkie środki ziołowe na bazie waleriany i melisy. Dobrze zadziała ciepła kąpiel z lawendą.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena