× Choroby i niedyspozycje

uczulenie na implant?

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #26998 przez baszka
uczulenie na implant? was created by baszka
Zetknęłyście się z uczuleniem na implant zęba? Mam bardzo uporczywy stan zapalny zatok i laryngolog twierdzi, że to na tle uczuleniowym. Byłam u alergologa i zrobiłmi standardowe testy, które nic nie wykazały. Ale w tych testach nie ma oczywiście uczulenia na metale. A podejrzewam implant, bo stan zapalny pojawił się krótko po wstawieniu zęba. Nie wiecie jak wykryć takie uczulenie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #27038 przez jagna
Replied by jagna on topic uczulenie na implant?
Z tego co ja wiem to uczulenie może być na wszystko. Najlepiej zapytać stomatologa z jakiego materiału jest zrobiony i wtedy szukać testu. Słyszałam, że często producenci implantów dysponują testami na uczulenie.

Jagna

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #27043 przez baszka
Replied by baszka on topic uczulenie na implant?
Pytałam stomatologa ale on sam nie wie z czego implant i tylko mówi, że to pewnie nie implant, bo do tej pory nikt nie reklamował go. I teraz mogłabym tylko poprosić go o usunięcie implanta ale co dalej? Czekać czy się poprawi i jak nie to znowu wstawiac implant i bulić za niego?

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #27050 przez maja_78
Replied by maja_78 on topic uczulenie na implant?
Idz do dobrego alergologa, zeby stwierdzil czy to zapalenie jest w wogole uczuleniowe. A na metale tez sa juz chyba testy uczuleniowe.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena