× Choroby i niedyspozycje

przesilenie wiosenne

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #26906 przez annabog
przesilenie wiosenne was created by annabog
Chyba dopadło mnie coś co nazywa się przesilenie wiosenne. Nic mi się nie chce robić, jestem ciągle zmęczona, senna, apatyczna. Macie też tak? Jakiś sposób? Zastanawiam się czy nie powinnam brać teraz suplementy witamin albo jakiegoś dopalacza czy coś podobnego co dałoby mi kopa. :huh:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu - 6 lata 8 miesiąc temu #26907 przez volare
Replied by volare on topic przesilenie wiosenne
Jak najwięcej przebywaj na powietrzu, jeśli masz taką możliwość.
Spaceruj, jeśli masz psa to poganiaj z nim trochę, popracuj w ogródku jeśli go masz a Twój organizm szybciej dostosuje się do nadchodzącej wiosny.
Odradzam tzw dopalacze, pomogą tylko na chwilę :S

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #26913 przez kamilka
Replied by kamilka on topic przesilenie wiosenne
Volare ma rację, ruch na świeżym powietrzu i właściwe odżywianie pomogą szybko wrócic do formy. Ale niezaleznie od tego ja zrobiłabym podstawowe badania, choćby morfologię, żeby sprawdzić czy coś się nie dzieje.

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #26930 przez annabog
Replied by annabog on topic przesilenie wiosenne
Morfologię nie tak dawno robiłam i wszystko było ok. Myślę, że to jednak wiosenne przesilenie, zwłaszcza że często mi się to przytrafia. Ogródka niestety nie mam i psa też nie. Rano ledwo zwlekę się z łóżka więc spacer do pracy odpada, zwłaszcza że otoczenie nieciekawe a po pracy tym bardziej do niczego nie nadaję się. :(

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #26931 przez volare
Replied by volare on topic przesilenie wiosenne
Jeśli masz niedaleko do pracy to jak najbardziej polecam spacer, już samo to, że łykniesz świeżego powietrza dobrze Ci zrobi.
Dotleni mózg a co za tym idzie rozrusza resztę ciała.
To nic, że otoczenie nieciekawe, ważne jest abyś była na powietrzu.
Lekarze właśnie to polecają na wiosenne przesilenie, każdego z nas to dopada i trzeba jak najszybciej dostosować organizm do innej aury.
Nie wiem jaką masz pracę, czy pracujesz fizycznie czy umysłowo za biurkiem ale jeśli to drugie to tylko pobyt na świeżym powietrzu pomaga.

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #26935 przez annabog
Replied by annabog on topic przesilenie wiosenne
Wiesz Volare, ja jestem przekonana, że Ty masz rację, tylko jakoś trudno opanować mi tą moją niemoc. Ale już umówiłam się z koleżanką z pracy, że w sobotę razem pojedziemy na jej działkę i trochę popracujemy przy wiosennych porządkach. Już się cieszę, a to chyba dobry znak, prawda? Pogoda ma być dobra, więc powinno być OK. :)
A pisząc że otoczenie w drodze do pracy nieciekawe miałam na myśli spaliny, bo to bardzo ruchliwa trasa.

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #26939 przez kamilka
Replied by kamilka on topic przesilenie wiosenne
Odezwij się w takim razie po weekendzie i napisz jak się czujesz. Tylko za bardzo nie szarżuj z robotą na tej działce, bo padniesz. :woohoo:

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena